Аналіз системи управління персоналом на підприємстві
Успіх роботи підприємства забезпечують працівники, зайняті на ньому. Саме тому, сучасна концепція управлінням підприємством передбачає виділення з великої кількості функціональних сфер управлінської діяльності тієї, яка пов’язана з управлінням кадрової складової виробництва - персоналом підприємства.
Как избавиться от фурункула на лице методы лечения.На рубежі тисячоліть ефективне управління персоналом набуло життєво важливого значення для підприємства (організації), тому що є вирішальним фактором її виживання та успіху.
Технологія управління персоналом охоплює широкий спектр функцій від приймання до звільнення кадрів: наймання, приймання та відбір персоналу і ділова оцінка персоналу під час приймання, атестації, добору; профорієнтація і трудова адаптація; мотивація праці й дотримання етики ділових відносин; навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовка кадрів; управління соціальним розвитком кадрів; управління конфліктами та стресами.
На сьогоднішній час управління персоналом є вирішальним фактором для виживання та успіху організації. Тому все більше уваги приділяється тому, як керівники підприємства управляють своїм персоналом.
Зростаючу роль в управлінні персоналом підприємства відіграє формування стабільних колективів, зниження плинності кадрів і зміцнення трудової дисципліни, забезпечення підприємства необхідною кількістю керівних кадрів, спеціалістів, робітників і допоміжного персоналу, певних професій, спеціальностей і кваліфікації відповідно до визначених потреб.
Отримати високі результати в управлінні підприємством можливо тільки в тому випадку, якщо люди, якими керують, володіють знаннями, вміннями та відповідним настроєм, необхідним для того, щоб їх зусилля були ефективними та результативними. Коли необхідні люди прийняті на роботу, навчання стає основним фактором, який забезпечує розвиток їх вмінь та навиків, необхідних для якісного виконання роботи.
Системний підхід до формування управління всіх рівнів ієрархії дає можливість комплексно підійти до вирішення даної проблеми. З погляду системного підходу, проектування системи управління підприємством повинне включати всі функціональні та цільові підсистеми, підсистеми забезпечення управління, всі їх складові елементи: функції, оргструктуру, технології управління, кадри, інформацію, управлінські рішення і т.д. При цьому повинні враховуватись взаємозв’язки компонентів цілісної системи між собою та із зовнішнім середовищем. Таким чином, система управління персоналом є підсистемою системи управління підприємством, інтегрованою в неї та спрямованою на вирішення загальних цілей організації.
Головною метою системи управління персоналом є кадрове забезпечення підприємства, ефективне використання кадрів, а також їх професійний й соціальний розвиток.
Ефективне управління персоналом ввійшло в число практичних задач, факторів економічного успіху. Воно покликано забезпечити сприятливе середовище, у якому реалізується трудовий потенціал, розвиваються особисті здібності, люди одержують задоволення від виконаної роботи і суспільне визнання своїх досягнень.
На сьогоднішній час персоналу організації властивий високий динамізм розвитку. Він полягає не тільки у прискоренні процесу оновлення професійних знань, вмінь та навиків, а й у підвищенні ролі професійно важливих якостей працівників.
Освіта, кваліфікація та рівень розвитку професійно важливих якостей є основними якісними характеристиками персоналу. Слід зазначити, що розвиток персоналу є важливою умовою успішної діяльності будь-якої організації. Це особливо справедливо на сучасному етапі, коли прискорення науково-технічного процесу веде до швидких змін і вимог до професійних знань, умінь і навиків. Тому у сучасних умовах персонал повинен бути високоосвіченим, володіти високою загальною культурою, стратегічним мисленням й ерудицією. Організація професійного розвитку стала однією з основних функцій управління персоналом.
Мета бакалаврської роботи - розглянути теоретичні основи управління персоналом, провести аналіз системи управління персоналом на підприємстві та визначити напрямки вдосконалення управління персоналом.
Для досягнення мети ставлять наступні завдання:
визначити сутність, функції, принципи управління персоналом на підприємстві (вивчення системи управління персоналом, кадрова політика та планування на підприємстві, оцінка персоналу);
- розглянути питання мотивації та стимулювання трудової активності (принципи та форми оплати праці, організація праці персоналу);
висвітлити питання професійного розвитку персоналу (навчання та підвищення кваліфікації);
- зробити аналіз системи управління персоналом на підприємстві ПП“Елліс” (організаційно-економічна характеристика підприємства, структурний та динамічний аналіз);
- визначити напрямки вдосконалення управління персоналом на підприємстві.
Об'єктом дослідження є підприємство ПП “Елліс”.
Предметом дослідження є система управління підприємства.
Структурно робота складається із вступу,двох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВІ
- Сутність, функції та принципи управління персоналом
- Структура системи управління персоналом
- Характеристика системи управління персоналом на підприємстві
- Організаційно-економічна характеристика ПП “Елліс”
- Економічні методи стимулювання праці на підприємстві
- Рекомендації щодо покращення системи управління та стимулювання праці персоналу на підприємстві з застосуванням ЕОМ