Управління розвитком торговельного центру
У загальному вигляді підприємство розглядається, як організаційно - економічна система, під якою розуміється об’єднання цілей та ресурсів, пов’язаних між собою прагне продукувати досягнення загальної мети виробничого характеру, позначених новими системними властивостями, а саме - принциповою здатністю до більш ефективної, продуктивної праці, ніж зусилля окремих, не об’єднаних в єдину систему виробників.
https://eyegod.tech интересные факты о глаз бога телеграмм бот.Ринкова економіка формує нові вимоги до підприємства, що обумовлюється не тільки наявністю конкуренції та високими вимогами до якості товарів, але й необхідністю гнучко реагувати на зміни ринкової ситуації, яка не завжди сприяє процвітанню підприємства. Успіх підприємства залежить від здатності передбачати та змінювати структуру виробництва і управління, розробляти та впроваджувати у виробництво нові види продукції, правильно планувати обсяги виробництва різних товарів, інвестиції та прибутки, щоб досягти найбільшого ефекту і забезпечити існування підприємства в довгостроковій перспективі. Необхідність і рівень змін залежать від того, наскільки організація готова до ефективної реалізації стратегії. Можлива ситуація, коли не виникає потреби у проведенні змін, але іноді виконання стратегії передбачає здійснення глибоких перетворень. При цьому головна проблема полягає в тому, щоб забезпечити досягнення заданих результатів найбільш раціональним способом. Необхідність змін залежить від ситуації, яка склалась, і обраної стратегії. Управління змінами можна розглядати як необхідність розвитку підприємства, що зумовлює необхідність більш пильної уваги до поняття розвитку. Стабільний довготривалий розвиток підприємства можливий лише за умови визначення чітких довгострокових цілей і розробки конкретних шляхів їх досягнення.[21]
Незважаючи на те, що активні наукові дослідження з проблем розвитку складних соціально-економічних систем датуються серединою XX століття і широко розробляються сьогодні, проблема управління їх розвитком є відносно молодим напрямком вивчення поведінки відкритих дисипативних систем. Концептуальні основи даного напрямку лежать у сфері моделювання поведінки складних систем, що розвиваються, і становлять ядро так званої “науки складності” (science of complexity) - нового напрямку наукових досліджень, центральним моментом якого є необхідність передбачення поведінки систем, котрі не піддаються точному опису і моделюванню через високий ступінь стохастичності проявів зовнішнього середовища.
Слід зазначити вагомий внесок у вирішення окремих аспектів даної проблеми таких українських та закордонних учених, як Аптер М., Базаров В., Белл Д., Богданов О., Бродель Ф., Бурков В., Вінер Н., Гелбрейт Дж. К., Гвішиані Д., Глаз’єв С., Гриньова В., Ентов Р., Єрохіна О., Забродський В., Кизим М., Кларк Дж., Клебанова Т., Клайнкнехт А., Князева О., Кондрат’єв М., Кузьмін О., Лисенко Ю., Львов Д., Маєвський В., Мельник Л., Меншиков С., Мітчелл У., Моісєєв М., Нельсон Р., Новік І., Новіков Д., По-номаренко В., Порохня В., Пригожин І., Пушкар О., Ростоу У., Румянцева С., Спенсер Г., Тойбі А., Тоффлер Е., Тодаро М., Тридід О., Туган-Бара-новський М., Філіпенко А., Федер Е., Форестер Дж., Фрімен Ч., Хакен Г., Шумпетер Й., Яковець Ю. та ін.
Віддаючи належне науковій та практичній значущості праць названих авторів, необхідно підкреслити, що певне коло завдань концептуального, методологічного та методичного характеру є недостатньо розвинутими. Для економіки України, яка будує ринкові відносини і якій притаманні суттєві специфічні особливості формування таких відносин, обумовлених історичним досвідом командно-адміністративного розвитку та певним менталітетом нації, це має значний сенс. Так, потребують подальшого дослідження: методологія управління розвитком підприємства, що повинна передбачати врахування нелінійного характеру перебігу економічних процесів, зміну парадигми розвитку господарюючих суб’єктів відповідно до світових процесів прогресуючої глобалізації; суттєве підвищення агресивності та непередбачуваності конкурентного середовища нашої країни, в якому розвивається підприємство, й т. ін. Особливої актуальності набувають завдання розробки та вдосконалення інструментальних заходів управління розвитком підприємства тобто комплексу механізмів, управлінських алгоритмів, моделей та технологій, які дають змогу на практиці розв'язувати перманентно виникаючі суперечності функціонування українських підприємств, забезпечують їх цілеспрямований рух у рамках обраних пріоритетів розвитку та дозволяють суттєво знизити різноманітні втрати на підставі прийняття обґрунтованих адекватних управлінських рішень. Усе це зумовило вибір теми дипломної роботи, його мету, а також спектр і зміст завдань для її досягнення.
Мета досліджень магістерської дипломної роботи - обґрунтування теоретико-методологічних, науково-методичних і практичних засад управління процесом розвитку дослідження рівня розвитку торгового центру та визначення шляхів покращення управління розвитком підприємства.
Актуальність досліджень магістерської дипломної роботи полягає в необхідності стратегічного структурного аналізу розвитку підприємства як циклічного процесу, що складається із п’яти основних блоків та потребує наступних системних досліджень:
) діагностичний аналіз, під час якого вивчається стан підприємства, та прогноз подій, які його чекають при впливі внутрішніх та зовнішніх, контрольованих та неконтрольованих факторів;
) підготовка, прийняття та реалізація ділових настанов, цілей діяльності;
) стратегічне планування, за яким у відповідності з наміченими цілями формується ієрархія стратегій (ділові, функціональні);
) тактичне планування, яке передбачає розробку та реалізацію оперативних дій;
) управлінський контроль, який включає в себе збір та оцінку даних щодо діяльності підприємства для діагностичного аналізу.
Об’єкт досліджень дипломного проекту - система управління торговельним центром ТОВ «Ветта».
Предмет досліджень дипломного проекту - підсистеми управління розвитком торгового центру ТОВ «Ветта».
Для написання дипломної роботи були визначені наступні завдання:
1) розкрити поняття розвитку та визначити його характерні ознаки;
) дослідити підходи і методи вибору напрямків розвитку підприємства;
) проаналізувати функціонування досліджуваного підприємства ТОВ „Ветта”;
) визначити стратегічний простір підприємства ТОВ «Ветта»;
) обґрунтувати вибір вектору розвитку підприємства ТОВ „Ветта”;
) спрогнозувати перспективи розвитку підприємства ТОВ „Ветта” у вибраному напрямку.
Методи досліджень дипломного проекту: теоретичною базою дослідження є наукові положення соціальних та економічних теорій управління, наукові праці та методичні розробки провідних вітчизняних і зарубіжних вчених з питань створення, функціонування та розвитку організацій, проблем розвитку підприємств торгівлі. З практичної точки це - проведення горизонтального (індексно-хронологічного) та вертикального (структурно-хронологічного) аналізу балансу та фінансової звітності підприємства, аналіз фінансових коефіцієнтів, стратегічний аналіз проводився наступними методами: оцінка конкурентоспроможності, SWOT-аналіз та аналіз за допомогою матриці БКГ, побудування алгоритмів та програм розрахунків на ПЕОМ (EXCEL-програми).
Характеристика торговельного центру ТОВ «Ветта»: товариство з обмеженою відповідальністю «Ветта» створене відповідно до чинного законодавства України [1,2], зареєстроване виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради в місті Біла Церква, Київської області 10.10.2003 року. Свідоцтво № 135310500500204, індифікаційний код 32687544. Товариство має колективну форму власності, засновниками якої являються 5 осіб.
Згідно статуту підприємство займається здаванням в оренду власного нерухомого майна та роздрібною торгівлею продовольчих та не продовольчих товарів.
Статутний фонд товариства, що складається з грошових внесків засновників і становить 842 (вісімсот сорок дві) тис. гривень.
Товариство знаходиться в торгівельному центрі «Вега» загальною площею 12 600 кв м.
Кількість працівників товариства нараховує 184 осіб, з них 29 осіб - керівники, 155 - рядові працівники.
Повноваження установчих зборів і директора товариства визначаються статутом товариства.
До функцій технічного директора відносяться:
. він є заступником генерального директора;
. контроль над дотриманням техніки безпеки і вимог до охорони праці на підприємстві;
. контроль над станом устаткування, забезпечення своєчасного ремонту і профілактичних робіт;
. контроль якості матеріалів, моніторинг запасів матеріалів.
До функцій економіста - маркетолога відносяться:
. є заступником головного бухгалтера;
. моніторинг, аналіз і планування поточної діяльності підприємства;
. проведення маркетингових досліджень з можливим залученням фахівців на тимчасову роботу;
. планування і керування запасами підприємства;
. надання щорічного звіту в органи правління товариства.
До функцій головного бухгалтера відносяться:
. ведення бухгалтерського і податкового обліку відповідно до національних стандартів і нормативних актів, що діють на Україні;
. надання податкової, фінансової і статистичної звітності в терміни й органи, установлені чинним законодавством;
. надання щорічного звіту в органи правління товариства.
Інформаційною базою економічної діагностики діяльності підприємства ТОВ «Ветта» в дипломному проекті:
· Форма №1 «Баланс» - звіт про фінансовий стан, що відображає активи, зобов’язання і власний капітал підприємства на встановлену дату [3,с.3].
· Форма №2 «Звіт про фінансові результати», що містить дані про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства за звітній і попередній періоди [4,с.3];
· «Звіт з праці»;
· «Звіт про використання робочого часу»
У додатку А приведені баланси підприємства ТОВ «Ветта» за 2007-2009 роки, у додатку Б приведені звіти про фінансові результати за 2007-2009 роки, у додатку В приведені звіти з праці, в додатку Д - звіти про використання робочого часу.
В дипломній роботі використана наукова стаття «Внутрішній імідж як складова розвитку підприємства», що опублікована в збірнику наукових статей студентів КНТЕУ «Менеджмент і адміністрування».
Зміст дипломної магістерської роботи. У першому розділі розкриваються теоретично-методологічні засади управління розвитком організації, а саме розвиток, як системна властивість організації, стратегічна спрямованість розвитку підприємства та методологічні засади управління розвитком торгівельного центру. Другий розділ дипломної роботи містить аналіз стану розвитку торговельного центру ТОВ «Ветта», який включає в себе стратегічний аналіз підприємства, системні дослідження рівня розвитку підприємства та оцінювання системи управління розвитком підприємства. У третьому розділі йдеться про вдосконалення систем управління розвитком торговельного центру ТОВ «Ветта», який складається з розробки принципових засад управління розвитком підприємства, стратегічних напрямів управління розвитком підприємства та розробки системи управління розвитком підприємства. Дипломна робота містить 11 рисунків, 32 таблиць та 7 додатків. Дипломна робота закінчується висновками та пропозиціями. Підкріплена літературою та додатками.
Теоретико-методологічні засади управління розвитком організації
- Розвиток як системна властивість організації
- Стратегічна спрямованість розвитку організації
- Методологічні засади управління розвитком торговельного центру
- Стратегічний аналіз підприємства
- Системні дослідження рівня розвитку підприємства
- Оцінювання системи управління розвитком підприємства (з використанням сучасних ІТ)
- Розробка принципових засад управління розвитком підприємства
- Стратегічні напрями управління розвитком підприємства
- Оцінка ефективності розроблених заходів щодо управління розвитком підприємства