Використання сучасних методів мотивації персоналу на підприємстві
В сучасному управлінні персоналом все більше значення набувають мотиваційні аспекти. При плануванні та організації роботи менеджер визначає, що потрібно виконати організації і коли, як і хто, повинен це зробити. Якщо вибір цих рішень зроблений ефективно, то керівник отримує можливість координувати зусилля багатьох людей і спільно реалізувати потенційні можливості групи працівників. Ефективна робота підприємства - це, перш за все ефективна робота персоналу від керівника до робітника, і тому мотиваційний фактор в досягненні цілей організації відіграє не останню роль.
Вертикаль Нижний Новгород официальный сайт Компания Вертикаль. . у кривому розіМенеджер щоб вести організацію до поставленої мети повинен «спонукати» людей виконувати певні функції і досягати намічених результатів.
В умовах зниження прибутковості і посилення конкуренції саме в мотивації співробітників можуть бути знайдені ті резерви, які дозволять організації не тільки пережити важкі часи, а й створити передумови для розвитку і процвітання в майбутньому. Основна мета процесу мотивації - це отримання максимальної віддачі від використання наявних трудових ресурсів, що дозволяє підвищити загальну результативність і прибутковість діяльності підприємства.
Шлях до ефективного управління людиною полягає через розуміння її потреб. Тільки знаючи, те що спонукає людину до дії, які мотиви покладено в основу її діяльності, можна знайти методи її мотивації. Отже пошук сучасних методів мотивації та розробка ефективної системи управління мотивацією персоналу є функцією сучасного менеджменту.
Управління персоналом має забезпечити сприятливе середовище, люди повинні отримувати задоволення від виконуваної роботи і суспільного визнання своїх досягнень.
Сьогодні широко поширеним засобом впливу на працівників, є мотивація праці, що передбачає такі методи як:
система винагороди, матеріального і морального заохочення;
- збагачення змісту праці, підвищення інтересу до роботи;
- розвиток персоналу, надання можливості професійно-кваліфікаційного просування, планування кар'єри;
- поліпшення соціально-психологічного клімату в організації, умов роботи, заохоченню індивідуальної і групової ініціативи, творчості і саморозвитку;
- активне залучення працівників до управління трудовими процесами, участь у прибутках і акціонерному капіталі фірми.
Застосування різних методів мотивації показує як позитивні, так і негативні аспекти їхнього застосування, і це природний процес, тому що в теорії і практиці керування немає ідеальної моделі стимулювання, яка відповідала б різноманітним вимогам. В Україні існує безліч проблем, пов'язаних з системою мотивації персоналу: проблема взаємовідносин з керівництвом, незадоволеність розміром заробітної плат та умовами праці в цілому на підприємстві та багато іншого. Головною перешкодою на шляху вирішення цих питань є небажання управлінського персоналу замислюватися про умови життя і праці людей, які безпосередньо створюють прибуток. При правильному використанні нестандартних мотивуючих акцій та інструментів компанія створює собі репутацію організації, в якій до людей ставляться як до особистостей, а не як до «сірої маси». У такій компанії хочеться працювати і досягати все нових цілей.
Актуальність теми дипломної роботи: У наш час питання мотивації персоналу стають актуальними для будь-якої організації. Ефективна колективна робота фахівців може сприяти процвітанню і розвитку організації, реалізації стоячих перед нею цілей. Тому мотивація співробітників займає одне з центральних місць в управлінні персоналом, оскільки вона виступає безпосередньою причиною їхньої поведінки. Керівники не завжди чітко уявляють, які мотиви стимулюють їх підлеглих на ефективну роботу і часто переоцінюють значимість для працівників «базових мотивів», таких як зарплата, безпека, надійність і недооцінюють внутрішні стимули до роботи - самостійність, творчість, бажання досягти високих результатів. Ця проблема притаманна багатьом організаціям у всьому світі. Відомий японський менеджер А. Моріта звертав увагу керівників на необхідність враховувати внутрішні мотиви працівників до праці: «Людям потрібні гроші, але вони хочуть отримувати задоволення від своєї роботи і пишатися нею». Таким чином, нові технології вимагають нових, відповідних сучасної ситуації методів мотивації співробітників.
Практична значущість полягає у вдосконаленні системи мотивації шляхом використання сучасних методів мотивації праці працівників на підприємствах в цілому і в конкретній організації - ПАТ КБ «ПриватБанк»
Ключові слова: персонал, потреби, мотивація, стимулювання
Персонал - це сукупність трудових ресурсів, які знаходяться в розпорядженні підприємства і є необхідними для виконання певних функцій, досягнення цілей діяльності та перспективного розвитку.
Потреби - стан потреби людини в певних умовах, яких бракує для нормального існування та розвитку.
Мотивація - спонукання до дії; динамічний процес, керуючий поведінкою людини, що визначає його спрямованість, організованість, активність і стійкість.
Стимулювання - це процес впливу на людину за допомогою значущих для нього речей, що спонукає його до необхідних дій.
Об'єкт дослідження - Публічне акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк» (ПАТ КБ «ПриватБанк»), є одним з найбільших банків України.
Предмет дослідження - теоретичні та практичні аспекти системи мотивації та використання сучасних методів мотивації в управлінні персоналом в ПАТ КБ «ПриватБанк».
В процесі написання роботи застосовувалися такі методи як аналіз, огляд літературних джерел, анкетування.
Інформаційно-методологічна база досліджень дипломної роботи - звітні документи ПАТ КБ «Приватбанк» за 2009 - 2011 роки.
Мета дипломної роботи - дослідити сучасні методи мотивації персоналу і як їх використовують на підприємстві, а також розробити пропозиції щодо вдосконалення системи мотивації.
Для досягнення поставленої мети потрібно вирішити наступні завдання:
) розкрити сутність і значення мотивації праці;
) дослідити теорії мотивації праці;
) розглянути сучасні методи мотивації праці персоналу;
) провести аналіз діючих методів мотивації персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»;
) розробити пропозиції щодо вдосконалення системи мотивації в аналізованої організації та оцінити ефективність запропонованих сучасних методів мотивації
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМИ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ
- Сутність мотивації, її роль в управлінні персоналом
- Змістовні і процесуальні теорії мотивації
- Інноваційний підхід до управління мотивацією персоналу та його основні відмінності від традиційного
- Сучасні методи мотивації
- Загальна характеристика діяльності ПАТ КБ «ПриватБанк» та питання охорони праці
- Аналіз структури персоналу ПАТ КБ «ПриватБанк»
- Оцінка системи мотивації персоналу ПАТ КБ «ПриватБанк»
- Загальні рекомендації для покращення мотивації персоналу ПАТ КБ «ПриватБанк»
- Пропозиції щодо використання сучасних методів мотивації для ефективної роботи персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»