Модернізація професійного розвитку персоналу банку
Звичайно ж програми з тренінгу вимагають значних інвестицій, а також певного часу, однак у результаті банк може отримати значно більше. Це стосується як задоволення потреб особистості в саморозвитку та самореалізації, так і покращення ефективності діяльності всього банку шляхом підвищення компетентності персоналу.
Як інструмент необхідно розробити систему сертифікації персоналу. Система дозволяє провести комплексну оцінку вартості персоналу на ринку праці, визначити рівень його конкурентоспроможності і відповідності сучасним вимогам, разом з визначенням рівня навичок, поведінки і ставлення співробітників, які роблять суттєвий вплив на фінансові показники і ступінь реалізації стратегічних планів розвитку ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК».
На сьогоднішній день доцільно враховувати підсумки сертифікації, які визначають рівень відповідності працівника вимогам банківського сектору при атестації і професійному просуванні персоналу, що сертифікується. Персонал, що підтвердив свою відповідність, стає конкурентноздатним на ринку праці, одержує статус професіонала і гарантію зайнятості у банківській сфері.
Для працівника оцінка є критерієм його успішності, він краще розуміє і оцінює свій внесок в діяльність ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК», підвищується ступінь відповідальності, долається відчуження, що позначається на задоволеності працею і зростанні його мотивації. Відчуття появи нового інструменту оцінки професіоналізму, виділення кращих серед професіоналів комерційного банку, підкріплене різницею в матеріальному заохоченні, стимулює подальше вдосконалення професіоналізму [36, c. 344].
Оцінка інтелектуального капіталу ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» дозволяє вирішувати наступні задачі:
. Включити в загальний ресурс управління новий набір методів, схем, що дозволяють оцінити ресурсну базу; представити основні структури, що визначають, яким чином управління знаннями здійснюватиметься на практиці.
. Упровадження у банку системи мотивації професіоналізму є важливим стимулом підвищення рівня професійної підготовки, підвищення продуктивності праці, якісного виконання своїх функцій. Підвищення витрат на оплату праці в значній мірі може бути компенсоване зростанням гнучкості використання робочої сили і її продуктивності. Чим вище компетентність персоналу, тим менше потрібно грошей і в більш стислі терміни розв’язується задача.
. Політика менеджменту людськими ресурсами ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» сьогодні недостатньо відповідає стратегії ринкових реформ.
Формулу успіху в бізнесі визначає три чинники [41, c. 240]:
куди ми йдемо? - питання стратегії;
з ким ми йдемо? - питання підбору персоналу;
як ми йдемо? - питання розвитку персоналу.
Ключовим в підвищенні конкурентоспроможності ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» стає рівень розвитку персоналу. У зв’язку з цим керівникy ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» необхідно враховувати наступні аспекти:
. Програми упровадження нових технологій частіше за все проводяться в розріз з програмою професійної підготовки персоналу.
. Керівники структурних підрозділів не відповідають за процес розвитку персоналу відповідно до сучасних вимог.
. Діагностика професійних, ділових і особових якостей керівних кадрів проводиться на недостатньому рівні.
. Недостатній рівень розробки і реалізації програм підготовки фахівців для банку.
Із вище зазначеного виходить, що необхідно вести безперервний пошук інноваційних рішень проблемних ситуацій кадрового забезпечення банківського сектору, диверсифікацію інфраструктури кадрового менеджменту, сектор роботи з персоналом повинен бути інтегрований у систему загального стратегічного управління.
Отже, сучасний підхід до управління персоналом повинен характеризуватися наступними змінами в роботі кадрової служби ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» [31, c. 199]:
орієнтація на розвиток людських ресурсів у тісному зв’язку з метою комерційного банку;
професіоналізація сфери управління персоналом і скороченням в ній ролі технічних виконавців, які тільки фіксують стан кадрів;
надавати разом з виконанням посадових обов’язків допомогу лінійному керівництву;
Управління персоналом базується на наступних принципах:
Людина - рушійна сила виробництва і комерційного банку в цілому.
Організація командної роботи з психологічно сумісних, висококваліфікованих працівників, що володіють усіма необхідними знаннями для вирішення даного питання, проблеми, що дозволяє отримати ефект діяльності команди - передумова успіху ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК».
Досягнення кадрової незалежності комерційного банку шляхом оптимізації, нарощування інтелектуального потенціалу і раціонального використовування наявних трудових ресурсів - критерій ефективності комерційного банку.
Відповідність працівника робочому місцю і можливість його розвитку.
Функціонування ПАТ КБ «БРОКБІЗНЕСБАНК» в режимі стабільного розвитку, послідовного технологічного, структурного, якісного зростання веде до того, що підприємство знаходиться у стані безперервних нововведень, самовдосконалення і вимагає виняткових знань, умінь і навиків персоналу.