Організаційний план роботи дизайн-студії
Виходячи з потреб студії та умов створення приватних підприємств на Україну, найбільш прийнятною організаційною формою підприємства для даного проекту є Суб'єкт Підприємницької Діяльності (СПД) з правом вести ЗЕД [55].
Лінійно-функціональна структура - при такій структурі управління всю повноту влади бере на себе лінійний керівник, який очолює певний колектив. Йому при розробці конкретних питань і підготовці відповідних рішень, програм, планів допомагає спеціальний апарат, який складається з функціональних підрозділів. Схема управління студією преставлена на рисунку 3.6.
Рисунок 3.6 - Організаційна структура управління підприємством
Надалі, зі збільшенням обсягів планується найняти менеджера проектів, додаткового дизайнера і програміста.
Внутрішнім виразом організаційної структури управління є склад, співвідношення, розташування та взаємозв'язок окремих підсистем організації. Вона спрямована, перш за все, на встановлення чітких взаємозв'язків між окремими підрозділами підприємства, розподілу між ними прав і відповідальності.
В структурі управління виділяють наступні елементи: ланки (відділи), рівні (ступені) управління та зв'язку - горизонтальні і вертикальні.
До ланок управління відносять структурні підрозділи, а також окремих фахівців, що виконують відповідні функції управління або їх частину. До ланок управління слід відносити і менеджерів, що здійснюють регулювання та координацію діяльності декількох структурних підрозділів.
В основі освіти ланки управління лежить виконання відділом певної функції управління. Встановлюються між відділами зв'язку носять горизонтальний характер [56].
Під рівнем управління розуміють сукупність ланок управління, що займають певну щабель в системі управління підприємством.
Функції, виконувані співробітниками студії.
До функцій арт-директора відносяться:
) напрямком діяльності організації на досягнення високих темпів розвитку і вдосконалення;
) вжиття заходів щодо забезпечення студії кваліфікованими кадрами, по найкращому використанню знань і досвіду працівників;
) забезпечення дотримання законності в діяльності підприємства, активне використання правових засобів для вдосконалення управління.
До функцій дизайнера відносяться:
) здійснює своєчасне і якісне виконання художньо-оформлювальних робіт по замовленнях;
) складає ескізи та виконує роботи з художнього оформлення продукції різного характеру, проектів, звітів, інформаційних і рекламних матеріалів; розробляє ескізи упаковки, товарних знаків, пр.
) консультує свого безпосереднього керівника (клієнта) про принципи і варіанти вирішення поставлених дизайнерських задач.
) погоджує ескізи (проекти) з безпосереднім керівником (клієнтом) і готує остаточні макети до друку;
) створює ілюстрації до текстів (малюнки, схеми, графіки, діаграми, тощо), розробляє нові шрифти, стилі оформлення, пр.;
) здійснює авторський нагляд за реалізацією художньо-оформлювальних рішень;
) вивчення кон'юнктури ринку, розробка плану реалізації продукції, розробка плану цінової стратегії, підготовка та укладення договорів;
) здійснення прийому замовлень на розробку графічної частини оригінал-макетів;
) здійснення контролю відповідності виготовляються оригінал-макетів;