Інформаційні технології і співпраця
Створення мереж ділової співпраці, як наступного етапу розвитку бізнесу, було б не можливе без розвитку нових інформаційних технологій. Потоки інформації при функціонуванні одного бізнесу ростуть з кожним днем, а об'єми інформації в мережі ділової співпраці автоматично зростають у декілька разів, за рахунок того, що в мережі працює відразу декілька організацій.
Технологія, хоча сама по собі і недостатня, є важливим елементом інформаційного забезпечення, тим фундаментом, на якому стає можливим створення розвинених мереж співпраці. Розробки в області інформаційної і телекомунікаційної технології (ИТТ) зробили можливим досягнення таких рівнів сприйнятливості, інтеграції і координації, які потрібні для управління мережею ділової співпраці.
До найбільш важливих досягнень розвитку інформаційних технологій слід віднести збільшення обчислювальної потужності комп'ютерів і розвиток засобів зв'язку. У самій структурі інформації сталися радикальні зміни. Сталося зрушення від централізованої інформаційної системи на базі однієї обчислювальної машини до розподіленої обробки інформації на численних робочих станціях, потужності яких перевищує потужність головного комп'ютера централізованих систем. Якщо в 1980 р. процесор, здатний виконати 1 млн. операцій в секунду, коштував $ 1 млн., то сьогодні такий процесор коштує $ 100. Це свідчить про те, що обробка інформації стає усе більш доступною.
Існування локальних мереж дозволяє збільшувати швидкодію організацій, а існування глобальної інформаційної мережі дозволяє здійснювати дешевий зв'язок між партнерами географічно віддалених один від одного. Розвиток засобів зв'язку практично зводить нанівець" проблему географічної розкиданості партнерів. На зміну звичним телефонним мережам приходять інтегровані системи цифрової інформації. З їх допомогою стає можливою швидка і дешева передача не лише мовної інформації, але і текстовою, графічною, звуковою і відеоінформації. Використання супутникових мереж зв'язку вигідне для великих, географічно розкиданих організацій. ИТТ стає одним з основних чинників розвитку і відкриває глобальні можливості для бізнесу.
Раніше зв'язок організації з постачальниками, клієнтами, дочірніми підприємствами були сильно ускладнені з - за інформаційній несумісності. Сумісність залежить від здатності різних інформаційних систем обмінюватися інформацією. Але сьогодні розвиток ИТТ з урахуванням сумісності і доступності широкому кругу користувачів зумовив сильне зрушення на користь відкритих інформаційних систем, які можуть обмінюватися різними формами даних. Завдяки створенню таких операційних систем як UNIX, MacOS, Windows і DOS стала можлива глобальна інтеграція різних інформаційних систем.
Нарощування можливостей сумісності сприяють розвитку здібностей організацій обмінюватися інформацією з пов'язаними з нею субагентами за допомогою комп'ютерних технологій. Цю здатність прийнято означати ЭОД - стандарт електронного обміну даними. Подібні системи зв'язку скорочує час реакції організації на зміни ринку, підвищує гнучкість і оперативність управління, забезпечує повнішою інформацією. Розвиток глобальної мережі Інтернет прищепив до розвитку прямих зв'язків між організацією і її потенційними клієнтами. Якщо раніше зв'язок між компанією і клієнтом закінчувався на стадії роздрібного продажу, то сьогодні можливий прямий зв'язок між організацією і споживачем. По засобах глобальної мережі став можливий зворотний зв'язок з потенційним клієнтом навіть на стадії розробки товару або послуги. Для компанії це можливість легшого і швидшого дослідження ринку, прогнозування попиту і як наслідок швидшої реакції на мінливий попит споживача.