Економічна ефективність інноваційної діяльності при впровадженні нової конструкції пружної муфти
,
де П – прибуток, грн
С – собівартість однієї муфти, грн
Р – рентабельність.
– для старої конструкції муфти (Р = 10 %):
(грн);
– для нової конструкції муфти (Р = 15 %):
(грн);
Ціна Ц за одиницю продукції:
– для старої конструкції муфти:
(грн);
– для нової конструкції муфти :
(грн);
Додаткові витрати підприємства на виготовлення партії муфт нової конструкції з N штук:
(грн);
(N = 10 000 шт. – кількість деталей у партії)
Додатковий прибуток від реалізації партії муфт нової конструкції з N штук:
(грн);
Вартість експлуатації одиниці продукції у споживача за годину:
– для старої конструкції муфти:
(грн/год);
– для нової конструкції муфти :
(грн/год)
(тут Т1 і Т2 відповідно ресурс роботи старої та нової конструкції муфти)
Економія за годину на одиницю продукції складе:
(грн/год)
Загальний економічний ефект споживача:
(грн)
Народногосподарський економічний ефект :
(грн)
ВИСНОВКИ
Якісне машинобудування є матеріальною основою технічного переозброєння всієї економіки, в чому Україна відчуває сьогодні велику потребу. Відродження машинобудівної галузі, забезпечення її випереджаючого розвитку – одна з найважливіших умов побудови постіндустріального суспільства, що базується на ефективному використанні наукових знань і високих технологій. Машинобудування має ключове значення для технологічного забезпечення всіх галузей виробництва. Випускаючи продукцію для різних галузей народного господарства, машинобудування реалізує досягнення науково-технічного прогресу і забезпечує комплексну механізацію та автоматизацію виробництва.
На жаль, конкурентоспроможність вітчизняної продукції машинобудування залишається на низькому рівні. Це обумовлюється недостатньою кількістю обігових коштів у багатьох вітчизняних підприємств, застарілим обладнанням, низькою якістю сервісного, обслуговування тощо. На низькому рівні залишається інноваційна активність вітчизняних підприємств. Лише близько 14% з них провадять інноваційну діяльність, хоча працює значна кількість наукових і конструкторських організацій.
Щоб вийти із затяжної кризи, основою для зростання традиційних галузей машинобудування має бути впровадження досягнень науково-технічного прогресу. В Україні мають випереджальними темпами розвиватися такі наукомісткі виробництва, як створення систем автоматизації управління, сучасних засобів зв’язку, ЕОМ, електроніки, робототехніки, засобів для атомної енергетики, авіаційної, ракетно-космічної і лазерної техніки, верстатів з ЧПУ тощо, що в свою чергу неможливо без провадження активної інноваційної діяльності.