Аналіз управлінської діяльності на ДП «Чугуївський авіаційно-ремонтний завод»
Інженер-механік та інженер-енергетик - забезпечують безперебійну і технічно правильну експлуатацію та надійну роботу устаткування, утримання в працездатному стані на необхідному рівні точності. Погоджують плани (графіки) з підрядними організаціями, що залучаються для проведення ремонтів, своєчасно забезпечують їх необхідною технічною документацією, беруть участь у складанні титульних списків на капітальний ремонт. Організовують межремонтное обслуговування, своєчасний і якісний ремонт і модернізацію устаткування, роботу з підвищення його надійності і довговічності, технічний нагляд за станом, утриманням, ремонтом будівель і споруд, забезпечують раціональне використання матеріалів на виконання ремонтних робіт.
Начальники виробничих цехів, які стежать і відповідають за виробництво якісної продукції, керують технологічним процесом з допомогою нижчестоящих керівних органів (майстри, бригадири), що знаходяться під їх керівництвом.
Аналіз організації праці начальника цеху № 2 ДП ЧАРЗ
Аналіз організації праці будемо проводити на прикладі начальника виробничого цеху № 2.
Найбільші витрати робочого часу начальника цеху № 2 відводяться на розгляд та прийняття заходів щодо усунення поточних виробничих проблем. Дані витрати складають за тривалістю 85 хвилин або 21.1% від сукупних витрат робочого часу протягом дня.
Великі втрати робочого часу йдуть на підготовку звіту про виконану роботу. У нашому випадку на це витрачається 8.5% робочого часу.
Більшу частину робочого часу начальника цеху № 2 складають розгляд і прийняття заходів щодо усунення поточних виробничих проблем (20,1%), які, в більшості випадків, пов'язані з затримкою виготовлення і транспортуванням напівфабрикатів і матеріалів для виробництва готової продукції ; і підготовка звітів, різних планів, установчих, організаційно-розпорядчих та інших документів (7,1%).
Існують деякі моменти, що заважають ефективної організації роботи начальника цеху. Причинами цього є:
- Нераціональне технічне оснащення робочих місць, що призводить до необхідності переходу в ті відділи, де є в наявності необхідна оргтехніка;
- Велика кількість службових розмов по телефону, пов'язаних з постачанням матеріалу, що переривають процес роботи.
В організації праці начальника цеху спостерігається нераціональність планування робочим часом. Про це свідчить те, що витрати часу на деякі з обов'язків менше планових, а на деякі види робіт витрати часу, навпаки, високі.
Також на недостатню ефективність управлінської діяльності начальника цеху впливає робота в умовах кризи, наприклад, час, витрачений на очікування узгодження рішень, час на ремонт обладнання, повторна підготовка та перегляд рішень.
До основних причин даного явища відносяться:
невірна оцінка часу, відведеного на виконання окремих робіт;
збої в роботі через неузгодженість у планах робіт з колегами і підлеглими;
недостатня кількість необхідної оргтехніки на даному робочому місці, що призводить до необхідності службових переміщень внаслідок нестачі оргтехніки.
Важливим рішенням цієї проблеми є орієнтація на наявні можливості, поділ повноважень; аналіз потреб в обладнанні; закупівля додаткових одиниць оргтехніки.
В організації роботи директора можна виділити позитивні моменти. До них відносяться: відсутність запізнень на роботу і відходу з роботи з неповажних причин, виконання всіх робіт з посадової інструкції.
На основі дослідження, проведеного на ДП ЧАРЗ, була вивчена і проаналізована організація робочого місця та умов праці начальника одного з виробничих цехів, застосування технічних засобів та інформаційного забезпечення роботи, необхідних для реалізації функцій управління.
Особливістю праці начальника цеху є велика питома вага розумових операцій. Цим визначаються вимоги до організації та обладнання робочих місць та умов праці.
Кабінет начальника цеху може займати різну площу і призначається, крім роботи за столом, для прийому відвідувачів, проведення ділових нарад.
Робоче місце начальника цеху № 2 оснащене письмовим столом і стіл для нарад, які складені воєдино; робочим кріслом; канцелярськими приладами; двома телефонами внутрішнього та міського зв'язку; стільцями; сейфом для документів.
Можна зробити висновок, що дані технічні засоби не здатні забезпечити достатню працездатність управлінця. Характер його роботи пов'язаний, перш за все, з обробкою великої кількості документації, як текстової, так і графічної. Для роботи на комп'ютері (складання актів, розпоряджень, звітів і подальша їх роздруківка) начальнику цеху необхідно йти у відділи, що мають дану оргтехніку, яка вже застаріла і неабияк зносилася.