Опис компоновки устаткування і розташування приміщень хлібозаводу
При компоновці устаткування, виробничих і допоміжних приміщень необхідно використовувати спеціальну наукову і довідкову літературу. Вибір вертикального або горизонтального варіанту схеми залежить від типа використовуваного устаткування, архітектурно-планувальних рішень і потужності проектованого підприємства. Компоновка приміщень повинна враховувати не лише послідовність, але і зручне поєднання між різними приміщеннями, зручність транспортування сировини і напівфабрикатів, відсутність зустрічних і перехресних потоків, комплексну механізацію і автоматизацію технологічних операцій.
На хлібопекарному підприємстві виробляють широкий асортимент виробів. Воно має змішану схему організацій технологічного процесу з вертикальним компонуванням по поверхах обладнання тістоприготувального відділення та горизонтальним розташуванням на 1-му поверсі обладнання тісторозробного пекарного та остигального відділень. Для безтарного зберігання борошна використовують циліндричні силоси ХЕ-160А, які розташовані в складах БЗБ, розчину солі - установку Т1-ХСУ-2. Борошно перед подачею на виробництво просіюється в просіювачах Бурат ПБ - 1,5, які розташовують на 3-му поверсі. На виробництво борошно поступає по 2-х аерозольтранспортних лініях. Тісто для масових сортів хліба готують на великій густій опарі та на заквасці з використанням агрегатів И8-ХТА. На хлібозаводі потужністю 35 т/добу на 1-му поверсі розташовані 3 потокові комплексно-механізовані лінії. Дві лінії укомплектовані на базі тунельних печей Г4-ПХЗС-25 для випічки подового хліба, і одна - розстійно-пічного агрегату Г4-РПА-15 для випічки формового хліба.
На першому поверсі виробничого корпусу розташовані: лабораторія, приміщення для пустих мішків, приміщення для зберігання виробничого інвентарю, ремонтно-механічна майстерня, столярня, котельня, камера свіжості, кімната відпочинку водіїв, склади основної та додаткової сировини, склад безтарного і тарного зберігання борошна, остивочне відділення, для зберігання відходів, основний виробничий цех, хлібосховище та експедиція.
На другому поверсі - БЗБ, вагове відділення, заводська лабораторія, диспетчерська, силосне відділення та ін.
На третьому поверсі триповерхової частини головного виробничого корпусу - просію вальне відділення, аспираційну, приміщення для витратних ємкостей.