Маркетингова політика фірми ТОВ «Мелікс»
Основним методом просування товару на ринок ТОВ «Мелікс» є співпраця з регіональними представниками та менеджерами, які займаються збутом та просуванням товару на ввіреній їм території. Цей метод просування та збуту товару є найефективнішим, адже він дозволяє фірмі зменшувати свої витрати на збут, а отже й збільшувати чистий прибуток. Збут через посередників має як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку, використання посередників приносить вигоду, оскільки фірма таким чином економить свої ресурсів на здійснення прямого маркетингу. Завдяки своїм контактам, досвіду, спеціалізації і розмаху діяльності посередники пропонують корпорації більше того, що вона могла б зробити наодинці. Також плюсом даної системи збуту для корпорації є можливість відразу поставляти крупним оптовим фірмам великі партії товарів. Тим самим відпадає необхідність в створенні і фінансуванні діяльності власних каналів збуту.
ТОВ «Мелікс» використовує різноманітні методи просування товару: зовнішня реклама, PR, реклама в інтернеті, участь у виставках та на аукціонах, промо-акції тощо.
На даному етапі розвитку корпорація «Рошен» використовує стратегію інтенсивного маркетингу до «нових» товарів, коли встановлюється висока ціна на продукцію та витрачаються великі кошти на маркетингові. Завдяки такій політиці корпорація просуває на ринок свої нові продукти. Що стосується вже відомих товарів, то тут цінова політика корпорації орієнтується, перш за все, на ціни конкурентів та сподівання споживачів. На сьогоднішній час корпорації немає підстав хвилюватися щодо своєї цінової стратегії, адже, її продукція відома широкому колу споживачів, а ціни – майже не відрізняються від конкурентів. Багато споживачів вже впевнилися в якості продукції корпорації, а отже вважають за краще купувати якісний та відомий товар.
В умовах світової фінансової кризи поки що торгівельні підприємства не коментують перспективи зміни цін, але вже зараз ТОВ «Мелікс» оголосила про зниження на 10% цін на всю продукцію. Очевидно, в такий спосіб вони сподіваються збільшити об'єм продажів в самий «рибний» період – перед святами. ТОВ «Мелікс» останні декілька років наполегливо розвивала преміум сегмент і майже відмовилася від виробництва дешевої продукції.
Загалом, можна зробити підсумок, що цінова політика ТОВ «Мелікс» націлена не на отримання надлишкового прибутку, особливо в умовах кризи, а орієнтується на попит з боку споживачів та ціни конкурентів. Пріоритетними напрямками вдосконалення цінової політики фірми є скорочення продажу низькорентабельної продукції, та збільшення долі продажу високорентабельної продукції в межах споживчого попиту. Така політика фірми допоможе втриматися на ринку під час кризи, та заволодіти ще деякими сегментами ринку.
ТОВ «Мелікс» використовує в своїй діяльності наступні види знижок.
1. Бонусні знижки – ці знижки діють для регіональних представників фірми в регіонах та постійним покупцям залежно від обороту продаж.
2. Прогресивні знижки також надаються регіональним представникам за кількість, обсяг покупки, серійність.
3. До деяких регіональних представників або інших оптових постійних покупців застосовуються спеціальні знижки, які можна тлумачити як зацікавленість корпорації у співпраці з цим покупцем.
Загалом для нових продуктів широко використовується так звана тактика «зняття вершків» («price-skimming»). У цьому випадку розрахунок полягає в тому, що існує достатня кількість покупців, що бажають платити більшу ціну за марку товару.
Також фірмою широко застосовується так звана тактика проникаючого ціноутворення (peneration), зміст якої полягає в тому, щоб генерувати первісний попит шляхом установлення низької ціни на продукт, що вводиться знову на ринок. [11] Надалі, коли товар буде визнаний на ринку, ціна на нього підвищується. Дилерські знижки надаються з метою підтримки в регіоні певного рівня цін і також можуть варіюватися в досить широкому діапазоні, починаючи від 10% і вище. Для дилерів крім гнучкої системи знижок нерідко використовується й оплата по відкритому рахунку. Це означає, що регіональний представник може одержувати продукцію й рахунки за неї хоч щодня, а оплачувати її один раз на місяць.