Метод стратегічного аналізу середовища PIMS
1. Визначені основні напрямки розвитку торгового бізнесу.
2. Сформульовані основні проблеми торгового бізнесу,
Проаналізувавши й зіставивши можливості із сильними сторонами ЗАТ "Світ електроніки " , дійдемо висновку, що за даних умов для торгового бізнесу буде доцільно:
1. Впровадити у магазинах автоматизаційну систему обслуговування, забезпечивши тим самим вивільнення робочої сили, спрощення процесу обслуговування та обліку, підвищення якості послуг.
2. В результаті впровадження більш розвиненої інформаційної системи та вивільнення робочої сили знизити ціни на послуги. Таким чином, якість стане вищою, а ціна нижчою.
3. Забезпечити підвищення кваліфікації персоналу (проведення короткотермінових курсів та тренінгів, які не заберуть багато часу і коштів, але підвищать кваліфікацію) і його мотивації (додаткові бонуси за переробітки, додаткові відпустки за чергування, бонусна система за позитивні відгуки від клієнтів тощо).
4. Підвищити рівень фінансових можливостей за рахунок використання сильних сторін. Одним із джерел можна назвати рекламу. Рекламу ЗАТ "Світ електроніки " оцінено на високому рівні, отже, є можливість залучити додаткові об’єкти (кафе, ресторани, концертні зали тощо) до у4часті в рекламній компанії, що притягне увагу клієнтів та потенційних клієнтів фірми, збільшивши тим самим фінансові можливості.
4. Тести
1) Зайві виробничі потужності в галузі приводять до
а) падіння цін і прибутків;
б) зростання цін і прибутків.
Відповідь: а.
2) Яка з означених нижче стратегій допускає контроль видів діяльності й номенклатури продукції за фірмою в цілому, а також: у цілях диверсифікації видів діяльності за рахунок нових галузей:
а) конкурентна;
б) маркетингу;
в) управління набором галузей;
г) розвитку;
д) немає правильної відповіді.
Відповідь: в.
3) Що називається стратегією останнього засобу:
а) поглинання;
б) зростання;
в) скорочення;
г) поєднання цих трьох;
д) немає правильної відповіді.
Відповідь: в.
Висновки
Під організаційною культурою розуміють складну композицію важливих припущень та установок, що бездоказово приймаються та розділяються членами колективу. Вона складається з організаційної культури, осередком якої є філософія бізнесу (менеджменту), що включає в себе філософію маркетингу, а також ціннісних орієнтацій, вірувань, сподівань, норм, міфологів та церемоній, що лежать в основі відносин і взаємодій як всередині підприємства, так і поза його межами. Корпоративна культура часто виникає та існує і без усвідомленого її формування. Отже, культуру підприємств, насамперед, характеризують: її організаційна структура; система управління; склад працівників (статевовіковий, кваліфікаційний тощо); стратегія підприємства; сукупність навичок, властива підприємству, спільні цінності. Корпоративна культура – це набір найважливіших припущень, прийнятих членами підприємства, які отримали відображення в цінностях, що заявляються підприємством та задають людям орієнтири їх поведінки та дій.
Зазначені ціннісні орієнтації, що передаються членам підприємства через символічні засоби. Отже, корпоративну культуру можна визначити як сферу менеджменту, пов'язану з розвитком інтеграційних процесів управлення, яка включає в якості основних компонентів цінності членів трудового колективу організації, переконання, норми поведінки i комунікаційної взаємодії працівників в процесі трудової діяльності, елементи матеріального середовища i тим самим відображають iндивiдуальнiсть даної організації;
Після проведення SWOT – аналізу ЗАТ "Світ електроніки " , можна зробити висновок, що на підприємстві переважають сильні сторони, а також воно має чудові шанси для подальшого розвитку. Що ж стосується слабких сторін, то на мою думку, підприємству варто направити свої зусилля на залучення додаткових інвестицій. Придбання обладнання в лізинг та впровадження його у виробничий цикл дасть можливість підприємству покращити фінансово-господарські показники за умов економічного зростання. Підприємство, використовуючи сучасне технологічне обладнання, буде мати збут на даному ринку продукції.