Історія заснування ОК «Силур»
У ОК «Силур» довга історія. Родоначальником басейна у той час була Рахіль Яковлевна Ніщета, а підхватив цю ідею і втілив у життя Миколай Іванович Гапоненко. Проект басейну був присланий з Іркутська у 1987 році. Тоді і почалось будівництво. За планом будівництво повинно було закінчитися у 1990 році, але фінансові труднощі завадили цьому і будівництво було припинено. Але М. І. Гапоненко завжди домагався відновлення робіт.
У 1995 році ОК «Силур» був введений у експлуатацію. Це дійсно грандіозна споруда для такого міста, як Харцизьк. В ОК входить два басейна, тренажерний зал, дві сауни з більярдом, солярій, водоспад, гідромасаж і косметичний кабінет. За високу якість будівництва цей комплекс був нагороджений Дипломом першого ступеня Комітету з будівництва та архітектури при КМУ.
З 1998 року почали проводити плановий другий урок з фізкультури з учнями шкіл міста у басейні. Займаються дві секції спортсменів. Також існує центр реабілітації інвалідів. Центр «Інваспорт» займається фізкультурно-оздоровчою, реабілітаційною й спортивною роботою серед інвалідів.
Основна діяльність центру направлена на:
• розв'язання питань розвитку фізичної культури й спорту серед інвалідів у регіоні;
• поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої й спортивної роботи серед людей з обмеженими фізичними можливостями, реабілітацію й зміцнення їх здоров'я;
• залучення інвалідів до активного способу життя, інтеграції й адаптації їх у сучасне суспільство;
• підготовку спортсменів вищої спортивної майстерності.
Щороку на базі ОК «Силур» проводиться Кубок Донецької області з плавання, змагання серед працівників ТОВ «Силур» та ОАО «Харцизький трубний завод». [4, с. 2 ]
Особливості процесу управління ОК «Силур»