План виробництва
3. Виділяти на фінансування охорони праці суму не меншу нiж 0,5% вiд суми реалізованої продукції у господарстві, як цього вимагає Закон України „Про охорону працi”.
4. Налагодити громадський контроль за додержанням законодавства про охорону працi, обравши уповноваженого вiд трудового колективу господарства.
5. Забезпечити всiх працiвникiв на виробничих процесах вирощування зернових культур та тваринницьких фермах всіма необхідними засобами iндивiдуального захисту та спецодягом.
6. Забезпечити працiвникiв на виробничих процесах у полi, на фермах та у майстернi необхiдною кiлькiстю технічної i питної води.
7. Організувати проходження обов’язкового щорічного медичного огляду всіх працiвників, що працюють у шкідливих та важких умовах (з агрохiмiкатами, механiзаторiв, доярок, зварювальників, водiїв та iн.).
8. Перед початком роботи проводити встановлені види iнструктажiв з охорони працi з усiма працiвниками (зокрема для працiвникiв, що виконують роботи з агрохiмiкатами з метою запобiгання професійним захворюванням).
9. Провести навчання з питань охорони праці для керiвникiв i посадових осіб господарства.
ПРИКЛАД 3
План виробництва
Для вирощування картоплі ПСП „Маяк” планує придбати необхідну техніку за власні кошти.
Виробництво буде проводитись за сучасними технологіями з використанням потужних енергетичних засобів, що дасть змогу збільшити продуктивність машино – тракторного агрегату і тим самим зменшити собівартість продукції. Інформацію про існуючу технологію виробництва с/г продукції використовую з технологічної карти підприємства, де описуються всі технологічні цикли та технологічні операції вирощування картоплі.
Для обчислень приймаємо два варіанти комплексів машин, один з яких традиційний, а інший – проектний, з використанням нової техніки.
Необхідну кількість машинних агрегатів для виконання заданого об’єму робіт у встановленні агротехнічні строки знаходжу за формулою:
,(1.46)
де – площа зайнята під культуру, га;
– тривалість зміни, год;
– коефіцієнт змінності;
– тривалість робіт відповідно з агровимогами, днів;
– продуктивність машинного агрегату за годинну змінного часу, га/год.
, (1.47)
де – робоча ширина захвату машини, м;
– робоча швидкість, км/год.;
– коефіцієнт використання часу зміни.
Наприклад для технологічної операції оранка:
га/год.
Аналогічно проводимо розрахунки для інших операцій та заносимо їх в технологічну карту.
Визначаємо фактичне завантаження в рік енергетичних засобів та сільськогосподарських машин та разом з іншими показниками (балансовою ціною, нормативним річним завантаженням, нормою відрахувань на ТО).
По технологічній карті підбираємо витрати робочої сили і палива на гектар і заносимо в таблицю 1.27.