Характеристика портфелів пропозицій підприємства та оцінка сильних і слабких сторін підприємства
Функціональна зона маркетинг - можна розширити канали реалізації, виділити більше грошових коштів для ефективнішої рекламної діяльності, повторно досліджувати ринок.
Функціональна зона виробництво - підвищити вартість виробництва шляхом придбання нового устаткування і нових технологій.
Функціональна зона персонал - підвищити зацікавленість кваліфікованих працівників і стимулювання персоналу шляхом матеріальних, або моральних заохочень.
Функціональна зона організація - прискорити процес ухвалення рішень шляхом найму висококваліфікованих працівників.
Функціональна зона організаційна культура - розвинути стратегію цінностей і норм шляхом проведення різних заходів. Підвищити імідж підприємства шляхом проведення вищеперелічених заходів.
Матриця погроз і можливостей
Сильні Кількість продукції, дослідницький потенціал,засоби, гнучкість організації. |
Слабкі Реклама, стимулювання персоналу. |
Погрози Дослідницький потенціал, засоби, аналіз фінансової діяльності. |
Можливості Використання 1) стратегії низьких цін, шляхом первинного продажу товарів за низькою ціною;2) стратегії імітаційної інновації шляхом копіювання нововведень, розроблених конкурентами. |
Матриця БКГ
Так як всі основні види продукціі знаходяться на стадії розвитку «Дикі кішки» треба вивчити ці види продукції і встановити чи зможуть вони при певного роду капіталовкладеннях перетворитися на "Зірки". Невідомо, як поведуть себе «Дикі кішки», тому треба необхідно встановити суворий контроль капіталовкладень, і передавати надмірну грошову виручку менеджерам вищого рівня. Витягнути як можна великий прибуток з цього портфеля. Або ризикнути, і збільшити капіталовкладення в деякі види продукції, бо всі продукти є поширеними, та відомими, і на них встановився деякий попит.Також можна дещо зменшити ціну на деякі види продукції, щоб збільшити попит, та притягнути нових потенційних клієнтів. Також на цій стадії формується загальне представлення, щодо продуктів. Тому, треба якомога більше заманювати потенційних покупців продукції, наприклад робити приємнішу, або яскравішу упаковку, або зменшити ціни на продукти, або робити частіше дегустації всього ряду продукції, або її невелику кількість. Насамперед треба розуміти, що потенційні покупці зазвичай не купують не рекламовану продукцію. Отож треба підвищити витрати на рекламування продукції і торгівельної марки.
УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ НА
ЗАТ «Луга - Нова»