Статутний фонд та майно Товариства
3.1.Статутний фонд Товариства складає 5000000 грн. Статутний фонд розділений на 5000000 простих іменних акцій номінальною вартістю1 грн. кожна.
3.2.Вкладами учасників та Засновників Товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання, інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами та обладнанням, а також інші майнові права, грошові засоби як в національній, так і в іноземній валюті.
Вклад, оцінений в гривнях, складає долю учасника і Засновника в статутному фонді Товариства.
3.3. Товариство є власником:
• майна, переданого йому Засновниками та учасниками;
• продукції, виробленої Товариством в результаті господарської діяльності;
• одержаних прибутків;
• іншого майна, набутого на підставах, не заборонених чинним законодавством.
• Право розпорядження майном Товариства належить тільки самому Товариству в особі його посадових осіб та органів управління.
• У складі майна Товариства створюються і знаходяться у його повному розпорядженні фонди розвитку виробництва і соціально-культурного розвитку,резервний фонд, фонд матеріального заохочення й інші, необхідні для його діяльності, фонди.
Резервний фонд Товариства створюється в обсязі не менше 25 відсотків статутного фонду.
Резервний фонд формується за рахунок відрахувань від чистого прибутку до досягнення фондом вказаного обсягу.
Обсяг щорічних відрахувань у резервний фонд встановлюється загальними зборами акціонерів і не може бути меншим 5 відсотків від суми чистого прибутку.Обсяг, призначення, джерела створення і порядок використання фондів Товариства визначає правління Товариства.
3.6. Загальні збори акціонерів Товариства мають право змінити (збільшити, зменшити) обсяг статутного фонду. Збільшення статутного фонду може бути здійснене після повної оплати всіма акціонерами своїх акцій.
Зменшення статутного фонду Товариства не допускається при наявності заперечень кредиторів Товариства.
Зміна статутного фонду не більше ніж на 1/3 може здійснюватися згідно рішення правління Товариства.
Рішення загальних зборів, правління про зміну статутного фонду вступає в силу з дня внесення цих змін в Державний реєстр.
Товариство відшкодовує власникам акцій збитки, які пов'язані зі зміною статутного фонду.Про рішення загальних зборів акціонерів чи правління Товариства про зменшення статутного фонду і викуп у зв'язку з цим акцій акціонери повідомляються письмово. Акції, які не були передані Товариству протягом 6 місяців з дня повідомлення про їх викуп та анулювання, визнаються недійсними.
4. Акції, їх види, сертифікати
4.1. Акції Товариства — іменні. Кожна акція Товариства дає її власнику право одного голосу при вирішенні усіх питань, які розглядаються за спільними зборами акціонерів, право на отримання дивідендів.
Вартість акцій оцінюється в гривнях незалежно від форми внесення вкладу.
4.2. Акція Товариства неподільна. Якщо одна і та ж акція належить кільком особам, всі вони по відношенню до Товариства визнаються одним акціонером та можуть здійснювати свої права через одного з них або через спільного представника.
4.3. Акції можуть бути видані акціонеру тільки після повної оплати їх вартості. Акціонери зобов'язані про вести повну оплату вартості акцій не пізніше 9 місяців після реєстрації Товариства. У випадку несплати у встановлений строк акціонер сплачує за час прострочки 10 відсотків річних від суми простроченого платежу. У разі невнесення протягом 3 місяців платежу Товариство має право самостійно реалізувати неоплачені акції, як не зв'язані підпискою з акціонером, іншим учасником.
4.4.При повній оплаті акцій акціонеру видається сертифікат на всі належні йому акції Товариства. Сертифікат акцій — цінний папір, який є свідоцтвом володіння вказаною в ньому особою певною кількістю акцій Товариства.
4.5.Рух іменної акції фіксується в книзі реєстрації акцій, яка ведеться Товариством. В книгу вносяться дані про кожну іменну акцію, час придбання, кількість таких акцій у кожного з акціонерів.
4.6.Товариство має право викупати у акціонера оплачені ним акції тільки за рахунок сум, які перевищують статутний фонд, для наступного перепродажу, розповсюдження серед своїх робітників або анулювання. Викуплені акції повинні бути реалізовані або анульовані в строк не більше одного року.
5. Права та обов'язки акціонерів
5.1. Акціонери мають право:
• приймати участь в управлінні справами Товариства в порядку, встановленому даним Статутом та внутрішніми документами Товариства;