Стан охорони праці на робочому місці у відділі економіки
τ2 - коефіцієнт, що враховує втрату світла у металопластикових вікнах τ2 = 1;
τ3 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в несучих конструкціях, при бічному освітленні τ3 = 1;
τ4 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в сонцезахисних пристроях, за наявності сонцезахисних пристроїв, що регулюються або прибираються τ4=1;
τ5 - коефіцієнт, що враховує втрату світла в захисній сітці, встановленій під ліхтарями, за їх відсутності τ5 = 1.
r1 - коефіцієнт, що враховує вплив відбитого світла при боковому освітленні, визначається з, r1 = 1,5.
Таким чином, необхідна площа вікна дорівнюватиме:
So = (1,8 * 9 * 17,5 * 1,4*1,2) / ( 100*0,6*1,5) = 5,3м2
Отже, розрахункова величина світлових отворів при боковому освітленні дорівнює 5,3м2
Отже, фактично величина вікна 6м2,а отже відділ економіки штучного освітлення в світлі години доби не потребує.
Психофізіологічні фактори
У відповідності до ГОСТ12.0.003-74 психофізіологічні небезпечні та шкідливі виробничі чинники за характером дії поділяються на фізичні та нервово-психічні перевантаження.
У відділі економіки до фізичних відносяться статистичні, динамічні та гіподинамічні перевантаження, а до нервово-психічних - розумові перевантаження, перенапруження аналізаторів, монотонність праці та емоційні перевантаження. У економістів сидяча робота, вона призводить до зниження м’язової активності - гіподинамії. За браком рухів відбувається зниження споживання кисню клітинами організму, сповільнюється обмін речовин. Це сприяє розвитку атеросклерозу, ожиріння, може стати причиною дистрофії міокарда, хронічного головного болю, запаморочення, безсоння, роздратування та ін.
Особливість діяльності працівників економічного відділу зумовлює появу психологічних небезпечних чинників - нервово-психічного навантаження, внаслідок чого у працівника знижується функціональна активність центральної нервової системи, виникають розлади в її діяльності, що призводить до розладів інших фізіологічних систем.
Надмірні фізичні та нервово-психічні навантаження зумовлюють перевантаження і зміни у фізіологічному та психологічному станах працівника відділу економіки, призводить до розвитку втоми і перевтоми.
Електробезпека на підприємстві
Основні організаційно-технічні заходи і засоби щодо попередження електротравм регламентуються ДНАОП 0.00-1.21-98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, за якими відповідальність за організацію безпечної експлуатації електроустановок покладається на власника.
В приміщеннях, де є електричні устаткування, завжди існує вірогідність поразки струмом. Основними джерелами можливої поразки є: розпридільні щитки; відкрита проводка; монітори; блоки живлення.
Для запобігання утворення значної напруженості поля і захисту від статичної електрики в приміщеннях з ЕОМ (відділу економіки) необхідно використовувати заземлення устаткування, нейтралізатори і зволожувачі, а підлоги повинні мати статичне антів покриття.
В цілях забезпечення електробезпеки в відділі економіки використовують захисне занулення (ГОСТ 12.1.030-81). Ціль занулення - усунення небезпеки поразки користувача ЕВМ електричним струмом при замиканні його на корпус.
Для забезпечення безпеки робіт в приміщенні проводять заходи щодо перевірки ізоляції токопровідних частин, які включають вимірювання і випробування підвищеною напругою.
Організаційні заходи електробезпеки передбачають підготовку, перепідготовку, навчання обслуговуючого персоналу, підвищення його кваліфікації, організацію вивчення правил техніки безпеки, правив надання першої допомоги, а також перевірку знань правил техніки безпеки, прийомів і черговості виконання операцій при експлуатації електроустаткуванні.
Електропостачання кабінету економіки підприємства ТОВ "Бердичівський пивоварний завод" виконано відповідно до вимог ГОСТ 28139-89 та ПУЕ.
На робочих місцях здійснюється систематичний інструктаж персоналу по техніці безпеки. Проводиться обов'язкове навчання правилам техніки безпеки. Контроль над дотриманням техніки безпеки здійснюється інспектором по охороні праці й техніки безпеки.
Пожежна безпека
На випадок пожежі відповідно до СНіП 2.01.02-85 в відділ економіки підприємства ТОВ "Бердичівський пивоварний завод" передбачено один однин вуглекислотний вогнегасник (типу ВВ-2).
Відповідно до ОНТП 24-86 приміщення за вибухопожежною та пожежною небезпекою поділяються на п’ять категорій (А, Б, В, Г, Д). Підприємство ТОВ "Бердичівський пивоварний завод", а саме економічний відділ, відносить до категорії В (згідно нормативних документів, категорія В: Горючі та важкогорючі рідини, тверді горючі та важкогорючі речовини і матеріали, речовини та матеріали, здатні при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним лише горіти за умови, що приміщення, в яких вони знаходяться, або використовуються, не відносяться до категорій А та Б.