Загальна характеристика діяльності ПАТ КБ «ПриватБанк» та питання охорони праці
Поле ST (табл. 2.4) передбачає стратегію використання сильних сторін підприємства з метою пом’якшення загроз зовнішнього середовища. Аналізуючи сильні сторони та загрози бачимо, що головною проблемою для КБ «ПриватБанк» є утримання своїх клієнтів від переходу до конкурентів. Причинами втрати клієнтів можуть бути підвищення вартості послуг, вихід нових конкурентів, та покращення їх позицій. Для цього необхідно банку необхідно показати клієнтам свій досвід, репутацію та високу якість обслуговування.
Поле WO (табл. 2.4) передбачає розробку стратегії подолання слабостей підприємства за рахунок можливостей зовнішнього середовища. Слабкі сторони аналізу показали, що в банку спостерігається висока текучість кадрів і не всі працівники зацікавлені в розвитку банку, тому необхідно мотивувати персонал. Також до слабких сторін банку відноситься висока вартість деяких послуг. Але використовуючи можливості банк може провести активну роботу маркетингової служби для залучення клієнтів, переглянути цінову політику та можливо знизити відсоткові ставки.
Поле WT (табл. 2.4) передбачає розробку стратегії подолання загроз та усунення слабостей підприємства. Для вирішення проблеми слабких сторін у відношенні до загроз необхідно приділити особливу увагу. Погіршення позицій зовнішнього та внутрішнього середовища може призвести до поганих наслідків в діяльності банку. Тому для розробки WT стратегії необхідно враховувати що на ринку можлива поява нових конкурентів, які будуть більш цікаві клієнтів. ПриватБанку необхідно залучити професійних кадрів, але для цього необхідно підвищити зарплату і поліпшити соціальне забезпечення працівників, також необхідно постійно вдосконалювати систему управління банком в цілому.
У дипломній роботі перш за все для вирішення проблем зазначених у матриці SWOT-аналізу, буде розглянуто відношення до персоналу та його мотивація до покращення ефективності роботи банку.
Місія ПриватБанку:
Для того щоб банк став більш популярним, та цікавим для клієнтів треба бути зорієнтованим на інтереси різних клієнтів, надавати широкий спектр якісних послуг по усім сегментам фінансового ринку.
Місія Банку: "Забезпечити простий доступ до банківських послуг кожному громадянину України" полягає в завоюванні і утриманні лідируючих позицій на фінансовому ринку України, а також в наданні комплексу якісних банківських послуг на території України. Місія дозволить залучити більшу кількість клієнтів, що відповідно збільшить зростання прибутку банку. "Простий доступ", що декларується у новій місії, характеризує прагнення ПриватБанку розвивати і вдосконалити банківські продукти і послуги таким чином, щоб для їхнього отримання було потрібно як найменше часу і формальностей. Щоб виконати місію необхідно поставити цілі, оскільки за допомогою досягнення цілей можна досягти виконання місії банку. Щоб її реалізувати, треба розбити її на цілі. Наприклад на 2012 рік ПАТ КБ «ПриватБанк» прагне досягти таких цілей:
відкити близько 230 нових відділень по Україні
обслуговування індивідуальних клієнтів:
Охопити до кінця 2012 року не менше 60% роздрібних індивідуальних клієнтів країни простими доступними банківськими послугами, при їх високому рівні культури обслуговування.
Збільшити клієнтської бази на 12%;
обслуговування корпоративних клієнтів:
Охопити до кінця 2012 року 30% суб'єктів малого і середнього бізнесу країни простими доступними банківськими послугами.
рівень обслуговування:
До кінця 2012 року зберегти лідерство та знаходитись у п'ятірці найбільших банків-лідерів з задоволення клієнтів обслуговуванням.
Збільшити транзакцій через термінали самообслуговування;
Підвищити якість і лояльності персоналу;