Розробка заходів щодо розвитку кадрового потенціалу підприємства
ü співвідношення досягнутих результатів із прийнятими "стандартами використання" і визначення оціночного балу;
ü визначення середньої оцінки, що характеризує рівень досягнення поставлених цілей.
Також підприємство, а саме відділ кадрів, немає розробленого зразка для проведення співбесід з можливими претендентами на ту чи іншу посаду. Пропонуємо ввести такий обов'язковий перелік питань для виявлення якостей працівника при співбесіді:
) Стабільність роботи:
Як довго ви працювали на попередній (попередніх) роботі?
Яка ваша мета у кар'єрі?
) Технічні навички:
Опишіть ваш досвід.
З яким обладнанням ви працювали?
) Працездатність:
Опишіть найпродуктивніший день на попередній роботі.
Опишіть виконане вами основне завдання, яким ви пишалися.
) Здатність до подальшого навчання:
Опишіть вашу формальну освіту. Чи вибрали б ви навчальні курси?
Опишіть випадок, коли вам довелося набувати нових навичок для виконання своєї роботи.
) Лідерство і здатність приймати управлінські рішення:
Які керівні функції ви виконували на попередніх роботах?
Що ви відчуваєте керуючи роботою інших?
Опишіть ситуацію на попередній роботі, коли вам довелось приймати рішення.
Така система питань дозволить спростити вибір серед претендентів на вакантну посаду, полегшить вибір людини з необхідними навичками і вміннями, кваліфікацією і іншими вимогами, які повинні задовольняти працівники для забезпечення успішного процесу виробництва.
Необхідно ввести більш сучасний підхід до ведення кадрової документації на підприємстві. Необхідно вести облік працівників в електронному вигляді, а також розробити на кожного працівника посадову інструкцію. Це дасть змогу більш краще орієнтуватися відділу кадрів в кадровому стані справ підприємства.
Також необхідне постійне вдосконалення своїх навичок та вмінь безпосередньо самим керівником відділу кадрів та його підлеглими. Для цього необхідно направляти їх на спеціальні семінари та тренінги. З кожним роком відбуваються зміни в економіці та трудовому законодавстві України і система управління персоналом постійно удосконалюється відповідно до зарубіжного досвіду, тому керівник відділу кадрів повинен бути в курсі всіх змін для того, щоб правильно виконувати весь цикл робіт з персоналом підприємства.
Запропоновані заходи дозволять ліквідувати недоліки в системі управління персоналом, дадуть змогу підвищити використання трудового потенціалу.
Практика показує, що успіх будь-якої організації залежить від якості керівництва нею і професіоналізму керівників. Якщо керівник на своєму місці, відповідає певним вимогам - господарство достатньо забезпечене кадрами, впроваджуються в виробництво досягнення науки, висока ефективність виробництва: всіх успішних керівників об'єднує високий професіоналізм, вміння організовувати працю людей для досягнення поставлених цілей. Вони не тільки багато працюють, але і твердо знають, що потрібно робити в даних умовах, щоб забезпечити прибуткове виробництво; рішення всього комплексу управлінських задач по стабілізації і розвитку виробництва можливо лише за умови максимальної активізації головного ресурсу підприємства - потенціалу працівників, в першу чергу управлінців. Саме тому основними напрямками зростання трудового потенціалу є постійне підвищення кваліфікації, нарощування професійних знань керівника, оскільки успішне управління має ґрунтуватися не лише на досвіді керівника, але і на постійному освоєнні ним нових напрямів в управлінні персоналом, налагодженні нових взаємовідносин, обміні досвідом з іншими успішними управлінцями.