Удосконалення системи мотивації робітників
Розвинуті країни досягли помітних успіхів у перетворенні найманого працівника на партнера-підприємця і таким чином підвищили зацікавленість робітника у розвитку та вдосконаленні виробництва. Необхідно створювати гуртки поліпшення якості продукції, вдосконалення техніки і технології, у яких люди реалізують свої творчі здібності. Власники фірм матеріально заохочують їх до цього, що приводить до зростання доходу як власників, так і працівників.
З метою вдосконалення виробництва, досягнення найвищих його результатів на фірмах створюються групи ризику - тимчасові наукові колективи, які об'єднують талановитих, ініціативних інженерів і науковців, що розробляють перспективні науково-технічні ідеї та матеріалізують їх у нових виробах. В жодному разі не повинна придушуватися ініціатива, а навпаки її необхідно мотивувати.
Отже, основними вимогами ефективної праці є: рівність працівників, гарантія зайнятості, безпека праці, забезпечення можливостей для зростання професійної майстерності, підтримання у колективі гарного клімату, підтримка ініціативи, запровадження бонусної системи, створення тимчасових наукових колективів, забезпечення оптимального розподілу робочого часу, формування зацікавленості працею та розуміння мети діяльності.
мотивація персонал кадровий
Висновок
У курсовій роботі було розглянуте основне коло питань, що дозволяють комплексно представити зміст процесу управління персоналом підприємства в сучасних умовах і забезпечують вироблення ефективних управлінських рішень у цій сфері менеджменту на прикладі ПрАТ ”Славутський Хлібозавод”.
В процесі дослідження були розглянуті теоретичні аспекти управління трудовими ресурсами та мотивацією працівників підприємства, зокрема сутність стратегії управління людськими ресурсами, поняття, види та функції мотивації, методи стимулювання працівників до продуктивної праці, а також проаналізований стан системи мотивації на підприємстві, запропоновані заходи щодо впровадження нової мотиваційної програми у ПрАТ “Славутський Хлібозавод”. В теоретичній частині були досліджені сутність та особливості правил внутрішнього трудового розпорядку.
У процесі трансформаційних змін вітчизняної економіки багато підприємницьких структур опинились у критичному стані через недосконалу
систему управлінських, організаційних та економічних механізмів, які потребують відповідних змін з метою забезпечення ефективного функціонування господарюючих суб’єктів. Проте на будь-якому етапі розвитку економічних відносин їх результативність опосередковується існуючою системою управління персоналом, тобто «людським фактором». Це, відповідно, обумовлює необхідність проведення подальших наукових розробок в напрямку забезпечення сталого та ефективного механізму управління персоналом вітчизняних підприємств. Проблемі підвищення ефективності управління персоналом підприємств приділяється значна увага вітчизняних та зарубіжних вчених. Сучасний етап розвитку економіки України характеризується динамікою зростання суспільного виробництва, і це вимагає зміни вимог до кадрів, які повинні вміти користуватися новітніми методами ефективної роботи з персоналом в сучасних організаціях. Підприємство повинно сформувати таку систему управління, яка забезпечила б йому високу ефективність роботи, конкурентоспроможність та стійке становище на ринку