Огляд інформаційних систем, що містять модулі управління об’єктами інфраструктури
Як уже відмічалось, на вітчизняному ринку інформаційних технологій існує велика кількість інформаційних систем, в які входять модулі управління інфраструктурою.
Проведемо короткий поверхневий аналіз інформаційних систем.
Взагалі існує два типи корпоративних систем по західній класифікації. Перший тип - Business Management System (BMS) - системи управління бізнесом. Другий тип - Enterprise Resource Planning (ERP).
В свою чергу BMS поділяються на три групи. В першу входять прості системи для автоматизації малих підприємств. Системи цього типу призначені для дуже обмеженого числа стандартних бізнес-процесів. Як правило, вони працюють на одному робочому місці. Наприклад кількість персоналу та ціни, в них реалізується ручним вводом даних в табличні модулі. Вітчизняним прикладом такої системи являється «1С Бухгалтерія».
До другого типу відносяться системи з більшим спектром і глибиною охвату функцій. Вони потребують настройки, яку в більшості випадків проводять спеціалісти фірми-розробника. В такій системі можуть бути описані десятки процесів.
Наступна група систем розрахована на роботу великого числа користувачів. Такі системи застосовуються на середніх підприємствах, не пред’являючи серйозних вимог до функціональності і адаптивності системи управління. В системах даного типу існують окремі інтегровані модулі для управління бізнес-процесами. Прикладом таких системи може бути ADV, що успішно працює в компанії Аснова Холдінг.
Найвищий рівень ієрархії займають системи, які забезпечують планування і управління всіма ресурсами підприємства, будуються на основі MRP/ERP моделей. Системи даного типу не просто проводять обробку інформації, а й також реалізовують концепцію підтримки управлінських рішень за рахунок вбудованих алгоритмів. Крім того існує безліч окремих програмних додатків, які можуть як входити в інтегровану систему управління підприємством, так і представляти собою окрему інформаційну систему. Особливо часто системи такого типу використовуються в тому випадку, коли підприємство за рахунок власних ресурсів веде розробку інформаційної системи.
Даючи загальну характеристику всіх наявних типів інформаційних систем, що містять модулі управління інфраструктурою можна говорити, що їх застосування дає можливість значно підвищити характеристики процесів, для автоматизації яких вони застосовуються.
Розглядаючи основні проблеми застосування інформаційних систем слід відмітити такі труднощі як: висока вартість ERP- систем, підвищений рівень кваліфікації персоналу, перебудова і реорганізація деяких етапів бізнес процесу.
Саме тому при виборі тієї чи іншої інформаційної системи аналітики в першу чергу проводять аналіз того середовища, в якому буде застосована ERP-система. Тому для характерним явищем на сучасному етапі розвитку інформаційних технологій являється попередній аналіз організаційної системи з послідуючим вибором типу інформаційної системи.
Що стосується розглядуваного в дипломній роботі аналітичного модуля оптимізації цінової та кадрової політики, варто сказати, що він може бути інтегрований,як у вже існуючу інформаційну систему, так і на його базі може бути створена нова інформаційна система на основі детального аналізу організаційної структури компанії, в якій вона застосовується, що зумовлює її застосування і подальше вдосконалення.
Проблематика вибору стратегії підприємства