Результати модулювання
Результати роботи програми представлені на наступних рисунках
Рис.4.2. Крива залежності прибутку підприємства від торгової націнки
На рис. 4.2. наведено крива залежності прибутку підприємства від початкової торгової націнки, яка дорівнює торговій націнці при крупно-оптовій торгівлі. Торгові націнки для роздрібної та середньо-оптової торгівлі вираховуються виходячи з маркетингових міркувань (для наведених даних вони беруться з кроком 5%).
Аналізуючи графік залежності загального прибутку відділу можна зробити висновок, що спираючись на політику максимальних об’ємів продажів керівництво підприємств не завжди зважає на затрати, пов’язані з забезпеченням відповідної інфраструктури, яка необхідна для успішного функціонування підприємства, що призводить до збільшення збитків та зменшення загального прибутку підприємства.
При збільшенні торгової націнки загальний прибуток підприємства зростає до певної межі, після якої прибутки починають зменшуватися.
Для розуміння цього ефекту необхідно проаналізувати залежність об’ємів продажу від розміру торгової націнки, що наведені на рис. 4.3.
Рис. 4.3. Положення підприємства на ринку
При збільшенні торгової націнки, в зв’язку з законом попиту загальні об’єми продажу i-тої категорії товару починають зменшуватися, що призводить до зменшення бухгалтерського прибутку, проте загальні обсяги прибутку підприємства зростають. Це відбувається за рахунок зменшення затрат на забезпечення інфраструктури підприємства, що можна оцінити за допомогою рис. 4.4., на якому наведено залежність необхідної кількості менеджерів з продажу відповідної категорії в залежності від торгової націнки, що формує об’єми продажу підприємства і, відповідно, кількість робочих місць.
Рис 4.4. Залежність кількості менеджерів від займаного сегменту ринку
Потрібно зважати на те, що необхідна кількість місць вираховується виходячи з мінімальних норм об’ємів продажу і є максимально можливою та не враховує особисті здібності окремого менеджерів, при цьому реальна кількість робочих місць може значно зменшитися.