Забезпечення пожежної та вибухової безпеки в розроблюваному проекті
Порушення норм керівництва по експлуатації систем може створити умови для виникнення пожежі. Вкажемо причини виникнення пожежі: перевантаження проводів електромережі, що викликає нагрівання струмоведучих части, само загоряння ізоляції; неякісне виконання паяння та без абзацу з’єднання проводів, що призводить до короткого замикання та само загоряння; неправильний вибір перерізу з’єднувальних проводів, несправність заземлення.
Резистори вибрані по допустимій потужності. Конденсатори по допустимій робочій напрузі.
З метою зниження небезпеки виникнення пожежі в розробленому блоці застосовані негорючі та мало горючі матеріали. По ступеню вогнестійкості приміщення відносяться до категорії 1В.
Для відвернення можливих пожеж в лабораторії, звичайно, використовується протипожежна сигналізація РНД-1, з використання вогнегасника ОУ-2.
Засоби боротьби з вогнем розташовуються в самій лабораторії (вогнегасники ОХП-10) і в коридорі поверху (пожежний рукав).
Основні методи попередження пожеж: організаційні, експлуатаційні, технічні, режимні.
Оскільки розроблена плата керування є частиною електро-обчислювального комплексу, то необхідно використовувати правила техніки безпеки, вказані в наступних документах:
ГОСТ 12.2.003-91 ССБТ. Обладнання виробниче. Загальна техніка безпеки.
ГОСТ 12.4.011-89 ССБТ. Засоби захисту працюючих. Загальні вимоги та класифікація.