Визначення відверненого еколого-економічного збитку навколишнього природного середовища.
У діяльності підприємств і організацій важливим показником є економія електроенергії. З метою економії енергетичних ресурсів у нашій країні введений перехід на літній та зимовий час. При проектуванні яких-небудь систем, агрегатів, устаткування необхідно звертати увагу на такий важливий фактор і показник, як його споживана потужність. Чим вона буде менше, тим менше і збиток, нанесений навколишньому середовищу.
Розрахунок витрати електричної енергії пристрою в залежності від його потужності, кількості годин роботи, з урахуванням коефіцієнта завантаження, витрат у мережах і коефіцієнта корисної дії обчислюється за формулою:
де: W - споживана енергія; [кВт*год]
S Мп - сумарна потужність пристрою; [кВт]
Фд - дійсний фонд часу устаткування; [год]
в - коефіцієнт відновлення;
Кз - коефіцієнт завантаження;
Квм - коефіцієнт втрати в мережах;
h - коефіцієнт корисної дії.
Розрахунок проводиться для базового і проектованого пристроїв. Приймемо для коефіцієнтів наступні значення:
Кз = 0,75
Кв = 0,8
Квм = 0,05
h = 0,85
Сумарна потужність пристроїв:
базового Мпб = 210 Вт = 0.21 кВт
проектуємого Мпр = 100.5 Вт = 0.1 кВт
Дійсний фонд часу устаткування
для базового Фдб = tб n = 4 ´36 = 144
для проектуємого Фд пр = t р n = 2 ´36 = 72
Підставимо значення:
Еколого-економічний відвернений збиток буде дорівнювати:
Уе відв = Ур(Wб - Wр) = 0.15 ´ (22.47 - 5.19) = 0.26 грн.
де: Ур - питомий економічний збиток, рівний 0.15 грн. за 1 кВт год
Еколого-економічний розрахунок показав, що при впровадженні розробленої установки в експлуатацію можна одержати відвернений економічний збиток від економії електроенергії рівний:
Уе відв = 0.26грн.
оптимізація ціновий кадровий керування
Висновки
1. З приведених розрахунків видно, що розроблена у даному дипломному проекті система не утворює істотного впливу від споживання електроенергії навколишньому середовищу, який дорівнює 0,15 грн. на 1 кВт*год.
. При подальшому розширенні можливостей об’єкта необхідно враховувати нормативи та вимоги екологічної безпеки.
У вітчизняній практиці управління бізнес-структурами склалась ситуація, яка характеризується необхідністю широкого використання інформаційних технологій для ефективного управління корпоративними структурами.
Зроблено стислий огляд та порівняння можливостей сучасних інформаційних систем підтримки бізнесу
Також виконано огляд літератури, присвяченій тематиці дипломної роботи.
З’ясувалося, що при плануванні структури кадрової політики та цінової політики підприємства зазвичай використовується критерій максимуму бухгалтерського прибутку, що не завжди призводить до стратегічної цілі комерційної структури - отримання максимального прибутку.
Була розроблена методика аналізу роботи комерційного підприємства з врахуванням ринкової ситуації та внутрішніх факторів (кадровий склад, забезпечення інфраструктури тощо).
Детальний аналіз роботи комерційної структури показав, що спираючись на політику максимальних об’ємів продажів керівництво підприємства не завжди зважає на затрати, пов’язані з забезпеченням відповідної інфраструктури, яка необхідна для успішного функціонування підприємства, що призводить до збільшення збитків та зменшення загального прибутку підприємства.
Розроблено алгоритм, що забезпечує максимізацію прибутку при певних ринкових умовах, що враховує затрати на функціонування підприємства, за рахунок оптимізації кадрової структури та цінової політики.
В результаті виконання дипломної роботи на базі алгоритму було розроблено аналітичний модуль підтримки прийняття рішень про оптимізацію кадрового складу та цінової політики підприємства, що може бути інтегрований, як у вже існуючу інформаційну систему, так і на його базі можна створити власну.
Результати моделювання показали, що користуючись розробленим алгоритмом можна значно підвищити прибутки підприємства та його ефективність за рахунок оптимізації структури підприємства.
Додаток 1
Програма розрахунку чистого прибутку підприємства
[Nm,Pr,Vf,Tov]=firma(Perc,Vm,Sm,PercM,Vr,SSpr);=Vr*exp(-SSpr*Perc); % Обєми продажу=round(Vf/Vm); % Розрахунок кількості менеджерів=Vf*sign(double(Nm>0)); % =Vf/(1+Perc); % Обєми товарного обороту=Nm*Sm+PercM.*Vf; % Розрахунок зарплати менеджера=Zm*0.5; % Розрахунок затрат на менеджера=Tov*0.15; % Розрахунок затрат на інфраструктуру=(Vf-Tov-Zm-Zs-Logis); % Розрахунок чистого прибутку
Додаток 2
Програма розрахунку функціонування підприємства
=[0.00:0.001:1];=50000=100000=150000=1000=1500=2000=0.02 =5000000=0.5*Vr=0.3*Vr=0.2*Vr=0.10=0.05=2.195ii=1:length(Perc),
[Nm1(ii),Pr1(ii),Vf1(ii),Tov1(ii)]=firma(Perc(ii)+Nroz,Vm1,Sm1,PercM,Vr1,SSpr);