Розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення політики соціальної відповідальності організації на прикладі ТОВ „Фогерті”
Економічна політика України на сучасному етапі спрямована на перехід до соціально орієнтованої ринкової економіки, яка припускає проведення такої соціальної політики, що, сприяючи розвиткові економіки, враховувала б інтереси всіх соціально-демографічних груп населення країни. Реформування соціальної сфери відповідно до вимог ринкової економіки в Україні вимагає вирішення проблем, що стоять на шляху створення соціально орієнтованої економіки, здатної забезпечити благополуччя і соціальний захист населення країни.
Підвищення значення соціальної політики досліджуваного підприємства ТОВ „Фогерті” сприяє поліпшенню якості життя не тільки персоналу підприємства, але й споживачів та суспільства в цілому. Узгодження інтересів працівників ТОВ „Фогерті” (підвищення якості життя, зміцнення здоров’я, задоволення культурних потреб) і підприємства ТОВ „Фогерті” (одержання прибутку, підвищення рентабельності, загальне процвітання) є складним, багатоаспектним процесом, що охоплює економічні і соціальні процеси на підприємстві і в зовнішньому середовищі, обґрунтовує необхідність використання можливостей соціальної політики й удосконалювання місії підприємства ТОВ „Фогерті”.
Однією з складових місії підприємства ТОВ „Фогерті” є задоволення споживчих потреб через просування товарів, очікуваних споживачами, що поєднує персонал, споживачів, посередників у процесі економічної діяльності і виключає ігнорування цінностей і переваг споживачів.
Соціальна політика держави відповідає вимогам населення тільки за умови формування її на основі динамічно сформованої соціальної політики регіону, що, у свою чергу, створена з урахуванням досвіду формування соціальної політики підприємств у різних сферах людської діяльності, зокрема і торгівлі.
У зв'язку з цим вивчення проблеми формування соціальної політики і стратегії підприємства ТОВ „Фогерті” є актуальною задачею на сьогодні.
Соціальній політиці підприємства ТОВ „Фогерті” не приділялося належної уваги: недостатньо чітко розділявся зміст соціальної та економічної політики, сфера соціальної політики підприємства обмежувалася проблемами поліпшення професійної підготовки і якості життя персоналу, соціальна політика підприємства розглядалася тільки в рамках соціальної відповідальності.
Для працівника ТОВ „Фогерті” важливими факторами в роботі є можливість професійного росту, підвищення кваліфікації, забезпечення пільг для себе чи своїх дітей.
Отже, соціальна політика і соціальна стратегія підприємства ТОВ „Фогерті” повинна вестися в такому напрямку, хоча він і не повинен бути визначальним[1].
Ступінь реалізації соціальної стратегії підприємства ТОВ „Фогерті” визначається певними показниками, котрі залежать від безлічі факторів: характеру продукції, що реалізується, комплексності і складності технології продаж, розміщення підприємства, його географічного розташування, кількості працівників, їхніх демографічних характеристик і таке інше[2;143].
Соціальна стратегія ТОВ „Фогерті” має забезпечити належні соціальні результати реалізації стратегічного плану підприємства. Тобто, в результаті реалізації стратегії підприємства соціальне становище його працівників повинно не тільки не погіршитись, а суттєво покращитись.
Крім того, реалізація стратегії підприємства не може погіршувати соціальні параметри його зовнішнього середовища.
На наш погляд, до основних шляхів реалізації соціальної стратегії підприємства ТОВ „Фогерті” можна віднести:
. Реалізація на підприємстві пільг й гарантій в рамках соціального захисту працівників (соціальне страхування по старості, з нагоди тимчасової непрацездатності, безробіття й ін.), установлені на державному або регіональному рівні;