Організаційні основи господарства
Господарство ВАТ «Верес» розташоване у Дунаєвецькому районі Хмельницької області. Межує на заході та північному заході з селом Заставля, яке є практично передмістям Дунаївців. Найближчими сусідніми селами міста є: Січинці (на півдні), Мушкутинці (на південному сході), Дем'янківці (на сході), Ганнівка (на півночі).
Загальне керівництво ВАТ «Верес» здійснюється двома директорами. В його підпорядкуванні знаходяться всі структурні підрозділи. Основним видом діяльності підприємства є сільськогосподарське виробництво. В тому числі: рослинництво та рослинництво.
На підприємстві кожен працівник виконує свої обов’язки згідно посадової інструкції розробляються керівниками підрозділів на кожну посаду затверджується керівником підприємства. Усі працівники зобов’язані ознайомитися з своїми виробничими обов’язками і поставити свій підпис на інструкції.
Зарплата нараховується згідно ставок, передбачених в штатному розписі і з можливими змінами, внесення керівником підприємства в додаткову оплату за сумлінне старання працівника до роботи.
Підприємство самостійно визначає перспективи розвитку, планує та здійснює свою діяльність виходячи з попиту на продукцію, що виробляє, роботи, послуги та необхідність забезпечення виробничого та соціального розвитку підприємства, підвищення доходу.
Організаційна і виробнича структура господарства пов’язані між собою. У рослинництві основною виробничою одиницею є бригада, в тваринництві - ферма.
Місто Дунаївці знаходиться в сприятливих природних умовах і відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Житловий фонд населеного пункту знаходиться в хорошому стані. В цілому благоустрій знаходиться на середньому рівні, господарські двори розміщені в межах населеного пункту в безпосередній близькості до житлової зони.
Клімат Дунаєвецького району сприятливий для вирощування сільськогосподарських культур з м’якою нестійкою зимою, теплим літом з достатньою кількістю опадів. Проте в окремі роки буває і зима багатосніжна та холодна, пізня весна і дощова осінь.
Максимальна температура повітря в літку досягає 36-40°C, а найнижча температура настає коли надходить континентальне арктичне повітря. Тоді температура повітря сягаю позначки 31 - 35° морозу.
Середня річна кількість опадів становить 578-597 мм. Опади влітку носять переважно зливовий характер. Їх кількість у порівняні із зимовими місяцями є значно більшою. Досить часто зливи супроводжуються грозами із градом.
Стійкий сніговий покрив формується в третій декаді грудня, а схід його проходить в кінці лютого. Середня висота снігового покриву - 16-25 см. Земля перемерзає здебільшого до 50 см, інколи до 90-100 см. Максимальна глибина промерзання ґрунту - 107 см.
Ґрунтовий покрив господарства сформувався під впливом існуючих давніх природних умов, з яких головними умовами і факторами є клімат, рельєф місцевості, умови зволоження, ґрунтоутворюючі породи, рослинний покрив, а також господарська діяльність людини. Ґрунти мають сприятливі фізичні і агрономічні властивості, вони багаті на поживні речовини, придатні для вирощування зернових, технічних, кормових та овочевих культур.
Серед ґрунтів найпоширенішими є: темно-сірі, сірі лісові, чорноземи типові, звичайні, лугові та дернові. Гідрографія району - річки Ушиця, Смотрич, Тернавка, Студениця, Мукша, які відносяться до басейну річки Дністер. Під водоймами зайнято - 0,641 тис. га, в тому числі водосховищами, ставками та іншими штучними водоймами 0,302 тис. га.