Характеристика підприємства і визначення основних цілей діяльності
Донецький завод гірничорятувальної апаратури організований у формі відкритого акціонерного товариства (статутний фонд суспільства складає 103900 грн. і розділений на 415 600 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна), форма власності - приватна.
Метою діяльності ВАТ «Донецький завод гірничорятувальної апаратури» є одержання прибутку шляхом здійснення підприємницької діяльності та наступний його розподіл між акціонерами у відповідності і на умовах, визначених чинним законодавством та Статутом [1].
Предметом діяльності ВАТ «ДЗГА» є:
· виробництво продукції приладобудування, загального машинобудування, гірничорятувальної апаратури, обладнання, протипожежної техніки, товарів народного споживання;
· проектування, розробка, монтаж, обслуговування, випробовування продукції;
· ремонт приладів і обладнання;
· проектування та виготовлення технологічного оснащення та нестандартного обладнання;
· оптова і роздрібна торгівля промисловими і продовольчими товарами; продукцією, що виробляється ВАТ «ДЗГА»;
· торговельно-закупівельна діяльність;
· науково-технічна діяльність, проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських і експериментальних робіт;
· інноваційна діяльність;
· надання транспортно-експедиційних послуг;
· надання складських приміщень і зв'язаних з ними послуг юридичним і фізичним особам;
· інвестиційна діяльність;
· організація відпочинку працівників;
· організація, проведення, участь у виставках, ярмарках, симпозіумах, концертах, спортивних заходах;
· діяльність по випуску і обігу власних цінних паперів з метою залучення додаткових інвестицій, у тому числі іноземних.
ВАТ «ДЗГА» бере свої витоки з початку двадцятих років з Макіївських майстерень по ремонту респіраторів іноземних фірм при першій гірничорятувальній станції, заснованій на півдні Росії у 1908 році. У 1938 році майстерні перейшли до серійного випуску вітчизняних респіраторів, а згодом і іншої гірничорятувальної техніки. У 1960 році майстерні були переведені в місто Донецьк і з 1966 року були реорганізовані в завод, який виробляє засоби індивідуального порятунку робітників гірничодобувної, хімічної, металургійної та інших галузей промисловості, засоби для ведення рятувальних робіт при аваріях в шахтах, а також при пожежах, стихійних лихах, повенях, обвалах і так далі. В даний момент завод є самостійною юридичною особою, тепер підприємство стало акціонерним товариством [1].
ВАТ «ДЗГА» є монополістом на ринку гірничорятувальної апаратури. Його продукція відома і користується попитом не тільки в Україні, але й за її межами [1].
У виробничу структуру заводу входять:
-
цех №1
- здійснює виробництво респіраторів, компресорів, приладу контролю респіраторів, газовизначників, індикатора алкоголю, котушки зв'язку, вимірника об'єму і іншої апаратури;
- цех №2 - здійснює виробництво шахтних саморятівників ШСС-1 різноманітних модифікацій;
· цех №3 - здійснює виробництво оснащення і пристосувань для основного виробництва, а також обслуговування устаткування згідно графіка планово-попереджувальних ремонтів відповідно до СТП-101-058-81 "Організация і проведення ремонту і модернізації технологічного обладнання";
· ЕМО - забезпечує підтримку у працездатному стані будівлі, споруди, комунікації і іншу інфраструктуру відповідно до необхідних експлуатаційних характеристик, відповідно до СТП-101-060-76 "Організація і проведення ремонту виробничих будівель і споруд";
· склади здійснюють збереження сировини, матеріалів та комплектуючих виробів для основного виробництва, для ремонтно-експлуатаційних потреб. На складі готової продукції забезпечується збереження виробів для замовника.
Порядок ППР і обслуговування автомобільного транспорту викладений в СП 011-2003 "Організація експлуатації, обслуговування, ремонту транспортних засобів" [2].
Сутність системи планово-запобіжного ремонту полягає в своєчасному проведенні технічних оглядів, поточних і капітальних ремонтів кожного технологічного апарату, виробничого устаткування, транспортних засобів і відповідних комунікацій після відробітку ними відповідної кількості машино-годин. Система ППР попереджає передчасний знос устаткування, дає можливість завчасно підготувати до планового ремонту запасні частини, матеріал та робочу силу, що дозволяє більш якісно провести ремонт з меншими витратами і в більш короткі строки, а також домогтися більш ефективного використання інфраструктури заводу.