Зміст завдань щодо управлінської діяльності
Охарактеризувати основні функції та методи управління підприємством.
Плануванням, мотивуванням, організуванням та контролем діяльності на підприємстві займається хазяїн кафе. Він планує подальше розвинення, займається мотивуванням робітників (підвищую заробітну плату або дає змогу йти по кар’єрних сходах за старання, дає премії за гарно виконану роботу, та за виконання якихось важливих прохань допомагає у різних сферах життя своїм робітникам). Організуванням і контролем більше займається бармен-адміністратор, а його хазяїн майже не перевіряє, все діє на довірі, але це не є правильним. Я вважаю, що має бути більш жорсткий контроль, хоча б декілька разів на місяць треба перевіряти усе, які закупки зроблені, та продали, що утилізували, що залишилось і т.ін.
Проаналізувати організаційну структуру управління підприємством.
Організаційна структура на підприємстві - лінійна. Виглядає так:
Менеджер (хазяїн)
Бармен-адміністратор
Повар, офіціант, прибиральниця
Недоліків в цій структурі у даному випадку немає. Вся влада зосереджена в руках хазяїна. Він приймає остаточні рішення, спираючись на свої знання і поміч адміністратора. Але з іншим персоналом він також спілкується, дає змогу висловити свої думки, побажання, заперечення.
Проаналізувати організаційну структуру управління підприємством. Підприємство співпрацює з торгівельними представниками, які після замовлення привозять м’ясні, сирні вироби, кондитерську продукцію і т. і. Матеріально-технічне забезпечення здійснюють спеціалісти (дивляться за правильною роботою кава-машини та інших приладів), будівництвом, заміною замків, дверних ручок, світловим оснащенням займаються будівельники, електрики, які викликаються у разі поламок. Управлінням кадрами займається хазяїн кафе з адміністратором. Обліком та аналізом господарської діяльності, оформленням кадрів у центрі зайнятості займається бухгалтер. Фінансами та маркетингом завідує менеджер (хазяїн підприємства).
Охарактеризувати управління кадрами на підприємстві.
На підприємстві діють такі посадові інструкції, приклад:
Посадова інструкція офіціанта, права й обов`язки офіціантів
Офіціант підкоряється безпосередньо адміністраторові. Офіціант несе колективна матеріальна відповідальність.
. Офіціант зобов`язаний приходити на роботу за 10-15хвилин до початку робочої зміни, щоб вчасно підготуватися до виходу на робочу позицію.
. Офіціант повинен охайно виглядати (форма чиста, відпрасована, акуратна зачіска, манікюр, лак на нігтях не яскравий, заборонені прикраси на руках, крім обручок).
. Обов`язкова наявність запальнички, калькулятора й запасної ручки
. Перед початком роботи офіціант повинен довідатися про відсутні блюда на кухні й напоях на барі, а також протягом робочої зміни стежити за змінами по асортиментах.
. Офіціант зобов`язаний перевірити попередню сервіровку на своїй робочій позиції й протягом зміни підтримувати чистоту й порядок на столах, вчасно забирати брудний посуд і сервірувати знову столи.
. Офіціант повинен сумлінно виконувати основні й додаткові обов`язки, розпорядження адміністратора.
. Офіціанти зобов`язані зустрічати й розміщати гостей у залі за столами.
. При прийманні замовлення бути уважним до побажань гостей щодо готування блюд і напоїв (ступінь прожарки, порція або половина , напої з льодом, лимоном гаї без).
. Під час роботи офіціант зобов`язаний строго дотримувати правила обслуговування.
. Офіціант повинен бути доброзичливим і привітним, обов`язково бажати «приємного апетиту», цікавитися чи смачно приготовлені блюда. Якщо гість відмовляється від блюда або напою , то необхідно з`ясувати причину й довести до відома адміністратора.
. Рахунку необхідно заповнювати акуратно й розбірливо. Всі виправлення завіряти підписом адміністратора.
. При розрахунку відвідувачів, виносити два рахунки, попередньо завірені адміністратором.
. Офіціант зобов`язаний проводжати гостей, говорити «До побачення й обов`язково запрошувати відвідати ресторан ще. інформувати гостей про майбутні акції, торжества проведених в ресторані.
. Всі зауваження й побажання гостей - обов`язково повідомляти адміністрації.
Схем та якихось важких графіків виходу на роботу на підприємстві немає. При прийомі на роботу з персоналом обговорюється те, що він має працювати тиждень через тиждень. А, якщо робітнику треба кудись поїхати, він може мінятись й домовлятись безпосередньо з іншим персоналом, щоб його замінили на декілька днів.
Система набору нового робітника діє таким чином: претендента запрошують на стажування, він працює з офіціантом і барменом, йому все розказують, показують, проводять інструктажі з безпеки, знайомлять з його обов’язками. В інші дні викликають тоді, коли знають, що буде велика кількість гостей (банкет, свято), дивляться на його реакції, швидкість, лояльність, змогу працювати в екстремальних умовах. Потім аналізують його дії і якщо він пройшов перевірку, запрошують на постійну роботу.