Оцінка ефективності системи забезпечення якості діяльності ПП «Паксервіс»
Кінцевим аналітичним завданням забезпечення якості скотч-стрічки на ПП» Паксервіс» є одержання стратегічних висновків для формування менеджерами ефективного стратегічного плану дій. Для цього їм необхідно сформулювати узагальнені висновки за результатами всіх попередніх етапів аналізу, визначити загальну ситуацію компанії на перспективу й установити, на чому варто сфокусувати свою увагу в розвитку чи розробленні стратегії.
Оцінюючи ефективність системи забезпечення якості оцінимо її структуру.
Рис. 2.7. Система загального управління якістю діяльності ПП «Пак сервіс», запропонована автором та прийнята до впровадження
На рис. 2.7 наведено взаємозв’язок складових ТQM, які дають широке уявлення про якість. Концепція ТQM та концепція ІSO взаємодоповнюють одна одну. При цьому стандарти ІSO встановлюють певний мінімум вимог, що мають бути виконані у відносинах між виробником та споживачем продукції, яка згадувалась у теоретичному розділі.
Враховуючи те, що для функціонування системи якості здійснення упакування скотч-стрічкою було інвестовано, то відповідно оцінимо їх ефективність. Відповідно умовам виробничої ситуації на ПП «Паксервіс». приймається, що чистий річний зворотний грошовий потік, тобто щорічне повернення засобів (інвестованих коштів у 2007 році) однаково і його розмір можна визначити за формулою, лише частину зафіксовану на скотч-стрічку без термострічки:
Pft= At + ( Sv + SПТ)* VФ * Jv *(1 - Н/100), (2.1)
грн
де At - річні амортизаційні відрахування по основних фондах, що обумовлені інвестиційним проектом, грн.;
Річні амортизаційні відрахування по основних фондах визначаються:
, (2.2)
А = грн.
де J1, J2, J3 - інвестиційні витрати відповідно в 1-й, 2-й, 3-й роки здійснення інвестиційного проекту, грн.;
Т - тривалість експлуатаційної фази проекту, років.
Sv - зниження собівартості одиниці продукції при збільшенні річного обсягу виробництва і реалізації продукції, грн./од. Очікувану зміну собівартості одиниці продукції можна визначити, виходячи з особливостей тих груп витрат, на які впливають виробничі показники, що змінюються при реалізації інвестиційного проекту інвестиційного проекту впливають, користуючись методом індексів. Зміна собівартості одиниці продукції Sv при реалізації проекту відбувається за рахунок зменшення умовно-постійних витрат при збільшенні обсягу виробництва і може бути визначена по формулі:
, (2.3)
грн./од.
де DSv - зміна собівартості одиниці продукції при зміні обсягу виробництва, грн. /од.;уп - індекс зміни умовно-постійних витрат;
уп =(100+DИуп)/100, (2.4)
уп =(100+4,2)/100=1,042
де DИуп - зміна умовно-постійних витрат при реалізації проекту, %v - індекс зміни обсягу виробництва;