Загальна характеристика виробничої діяльності ВАТ "Тисменицягаз"
Товариство є правонаступником всіх прав та обов’язків державного підприємства з газопостачання та газифікації "Тисменицягаз”.
Товариство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своєю повною офіційною назвою, а також інші необхідні реквізити, які затверджує Правління та при необхідності, реєструються згідно з чинним законодавством.
Статутний фонд Товариства становить 330000,00 (триста тридцять тисяч грн.00 коп.).
Статутний фонд Товариства поділений на 1320000 (один мільйон триста двадцять тисяч) простих акцій.
Номінальна вартість однієї акції Товариства становить 0,25 грн. кожна.
Станом на 01.11.2009 р., структура акціонерів ВАТ "Тисменицягаз” має такий вигляд:
НАК Нафтогаз України" - 51% акцій;
ВАТ "Хмельницькгаз" - 24,9%;
ЗАТ Інвестиційна Компанія "Обрій Капітал" - 11,9%;
фізичні особи - 12,2% акцій.
Управління Товариством здійснюють такі органи управління:
Загальні збори акціонерів;
Спостережна рада;
Правління.
Контроль за фінансово-господарською діяльністю Правління Товариства здійснює Ревізійна комісія.
Вищим органом управління Товариством є Загальні збори акціонерів. Загальні збори мають право приймати рішення з усіх питань діяльності Товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції правління Товариства.
Спостережна рада є органом Товариства, який здійснює в межах компетенції, визначеної Статутом та Положенням про Спостережну раду, контроль за діяльністю Правління, представляє і захищає інтереси акціонерів у період між проведенням Загальних зборів.
Виконавчим органом Товариства, що здійснює керівництво його поточною діяльністю, є Правління. Воно підзвітне та підконтрольне Загальним зборам і Спостережній раді та організовує виконання їх рішень.
Ревізійна комісія є органом, який контролює фінансово-господарську діяльність Правління Товариства.
Товариство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своє діяльності, а також веде статистичну звітність та подає її у встановленому діючим законодавством порядку та в обсязі встановленому відповідними державними органами.
Перший фінансовий рік починається з дати реєстрації товариства і завершується 31 грудня цього ж року, наступні фінансові роки визначаються відповідно до календарних.
Фінансово-господарська діяльність Товариства здійснюється відповідно до планів, які затверджуються вищим органом товариства.
За місцем знаходження Товариства ведеться вся документація, яка відноситься до діяльності Товариства і її органів управління.
Достовірність та повнота річної фінансової звітності Товариства повинні бути підтверджені аудитором, не пов’язаним майновими інтересами з Товариством чи його акціонерами.
Прибуток Товариства утворюється за рахунок надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку Товариства вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету, а також сплачуються відсотки по кредитах банків та по облігаціях. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні товариства.
Порядок розподілу чистого прибутку та покриття збитків Товариства визначається загальними зборами акціонерів.
Товариство створює:
Резервний (страховий фонд);
Фонд виплати дивідендів;
Інші фонди.
Загальні збори акціонерів можуть визначати інші напрямки використання прибутку.
Резервний фонд створюється в розмірі 25% Статутного фонду. Він використовується для покриття витрат, пов’язаних з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
Резервний фонд створюється шляхом щорічних відрахувань у розмірі не менше 5% чистого прибутку до отримання необхідної суми. При використанні резервного фонду повністю або частково, він поповнюється шляхом щорічних відрахувань до розміру, визначеного Статутом.