Загальна характеристика кафе „Амалья ”
Практику проходила у кафе «Амалья».
Тип підприємства - кафе .
Це заклад громадського харчування з не дуже широким асортиментом страв. Призначення - обслуговування споживачів.
Кафе знаходиться по вул. Чапаєва 25.
Кафе відповідає таким вимогам, як вишуканість інтер’єру,високий рівень комфортності та обслуговування,широкий вибір послуг,оригінальний асортимент,вишуканість фірмових страв,їх оригінальність.
Спеціалізація кафе - випуск страв громадського харчування.
Форма обслуговування - повне обслуговування,часткове.
Способи розрахунку з клієнтами за харчування - готівковий розрахунок.
Контингентом закладу є люди,які бажають в чудовій та затишній атмосфері гарно відпочити та скуштувати смачні страви та напої. Основні послуги - подання їжі у відповідності з асортиментом меню, за запитами клієнтів; обслуговування офіціантами; музичний супровід.
Функції керування кафе:
технічна і технологічна підготовка виробництва і робітників до обслуговування;
загальне керівництво підприємством;
техніко-економічне планування;
технічне і продовольче постачання;
урахування фінансової діяльності.
Структура керування кафе - сукупність підлеглих взаємозалежних організаційних одиниць або ланок, які виконують визначені функції.
Додаткові послуги - обслуговування урочистих подій працівників підприємства (весілля, ювілеї), прийом замовлень на виготовлення кулінарних та кондитерських виробів, виклик таксі, продаж продукції в кредит та інше.
У кафе є бенкетний зал, бар і барна стійка, гардероб, туалетні кімнати,місця для паління. Офіціанти досконало володіють технікою обслуговування відвідувачів, а деякі з них - володіють знаннями іноземних мов.
Протягом робочого дня в кафе виконуються замовлення відвідувачів згідно меню. При наявності необхідних продуктів в кафе на замовлення відвідувачів може бути приготовлена страва, не зазначена в меню, але за розкладом діючих збірників рецептур страв та кулінарних виробів.
Кафе “Амалья” розраховане на обслуговування певної кількості відвідувачів - 50 місць.
Особовий склад:
Директор;
Завідуючий виробництвом;
Головний бухгалтер;
Економічний відділ (2 працівника);
Менеджер;
Кухарі (2 чоловіка);
Бармени (2 чоловіка);
Двоє охоронців;
Прибиральниці (2 жінки);
Мийниця посуду.
Зал за атмосферою мало чим відрізняється від звичайних кафе, тобто в ньому не створено якогось неповторного “мікроклімату”: це звичайна простора зала з рівномірно розставленими столами, тут все витримано у салатовій кольоровій гамі.
На підприємстві виділяють дві найбільш важливі складові частини: основне виробництво,що охоплює всі процеси,безпосередньо пов’язані з випуском готової продукції та допоміжне,яке включає процеси матеріального і технічного обслуговування виробництва.
Склад приміщень підприємства ресторанного господарства і вимоги до них визначаються відповідними СНІПами. У них виділяють такі приміщення:
приміщення для споживачів(торгівельне приміщення) - для реалізації готової продукції та організації її споживання;
виробничі приміщення - для переробки продуктів,сировини(напівфабрикатів)і випуску готової продукції; до складу виробничої групи входять основні(заготівельні і доготівельні) цехи,спеціалізовані(кондитерські,кулінарні) і допоміжні(мийні,хліборізка).
адміністративно-побутові приміщення - для створення нормальних умов праці і відпочинку працівників(кабінет директора,бухгалтерія,гардероб персоналу з санвузлами та душами).
складські приміщення - для короткочасного зберігання сировини і продуктів в охолоджувальних камерах і не охолоджувальних складах з відповідними режимами зберігання.
гарячий цех, м'ясо-рибний цех;
приміщення для миття столового та кухонного посуду;
охолоджувальні камери: м'ясо-рибна, молочно-жирова і гастрономії;
не охолоджувальні: сипучих товарів.
Всі групи приміщень між собою пов’язані:
розміщення основних груп приміщень забезпечують найкоротші між ними зв’язки без перетинання потоків відвідувачів і обслуговуючого персоналу,чистого і використаного посуду,напівфабрикатів,сировини і відходів;
компонування всіх груп приміщень задовольняють вимоги,санітарні і протипожежні правила;
усі виробничі і складські приміщення є непрохідні,вхід до виробничих і побутових приміщень - з боку господарського двору,а в торговельні приміщення - з вулиці;
компонування торговельних приміщень здійснюється по ходу руху відвідувачів; передбачаються можливість скорочення їх пересування і забезпечення евакуації людей у разі пожежі.