Управління складським та транспортним господарством
Для поліпшення праці та прискорення інформації про наявність продуктів та матеріальних цінностей на НВО використовують комп’ютерну техніку, що дозволяє слідкувати за просуванням товарів на складі та полегшує працю облікового відділу.
Склад зберігає величезну кількість харчових продуктів, білизну, прикраси для подавання різноманітних блюд, столові прибори.
Міститься декілька складських приміщень із різними режимами зберігання сировини. При зберіганні сировини строго виконуються вимоги сусідства товарів, згідно із загально прийнятою класифікацією: сухі (крупа, макаронні вироби, цукор, борошно); хлібобулочні вироби; рибні; м’ясні; молочно-жирові; гастрономічні; овочі. Тому в залежності від цих вимог на території підприємства містяться наступні комори :
комора для продуктів, що швидко псуються;
комора для нехарчових продуктів;
комора для зберігання овочів .
Спеції та сіль зберігають в сухих приміщеннях, що провітрюються. Хліб - в поліетиленових мішках у шафі. Картоплю та коренеплоди зберігають в темному прохолодному приміщенні. Напівфабрикати з птиці та м'яса зберігають в холодильнику у лотках не більше встановленого терміну. Пляшки з мінеральною, солодкою водою зберігаються у вертикальному положенні у ящиках.
У приміщеннях для зберігання сухих продуктів розташовані стелажі та шафи на яких зберігаються цукор, сіль, борошно, крупи та інші сипучі продукти в отриманій упаковці. Сировину та готові продукти зберігають в окремих холодильних камерах. Морожене м’ясо, субпродукти, рибу морожену зберігають на стелажах в тарі постачальника. Сири зберігають без тари на чистих стелажах. Ковбасу, сосиски перекладають в спеціальні коробки. Масло вершкове зберігають в заводській тарі чи брусками, загорнутими в пергамент, в лотках. Сметану, сир кисломолочний зберігають в тарі з кришкою. Яйця в коробках зберігають на підтоварниках в сухих прохолодних приміщеннях окремо від інших продуктів.