Опис моделюючого алгоритму
У зв’язку з тим, що об’єкт дослідження можна розглядати як систему масового обслуговування (СМО), доцільно побудувати моделюючий алгоритм за принципом «послідовного проведення заявок», адже в умовах даної задачі він є найбільш економічним й точним у порівнянні з принципом «» й більш зручний для імітаційної роботи СМО у порівнянні з принципом «».
Для програмної реалізації моделюючого алгоритму оберемо мову GPSS як одну з найбільш пристосованих для імітаційної роботи СМО мов. Мова GPSS дозволяє реалізувати принцип послідовного проведення заявок при мінімальних витратах часу програміста, що робить цю мову популярною в багатьох галузях людської діяльності.
Також GPSS дозволяє зменшити об’єм коду в десятки разів у порівнянні з об’ємом коду на мовах загального призначення. Крім цього, звіти в системі моделювання GPSS генеруються автоматично й містять багато інформації про роботу системи та технічних засобів цієї системи.
Детальний опис програми мовою GPSS, її блок-діаграма й текст наведені у документі «Опис програми».
Для перевірки працездатності розробленої програми можуть бути використані наступні приклади:
а) занадто висока швидкодія процесора;
б) запуск задачі на обробку займає дуже багато часу.
У першому випадку середня довжина черги на обробку процесором буде наближатися до нуля, адже в такому випадку основний час задачі будуть знаходитися у стані запуску та аналізу оператором.
При збільшені часу запуску завдань оператором буде збільшуватися простій процесора та принтера, а довжина черги на обробку процесором, як в попередньому випадку, буде наближатися до нуля.
Отримання та інтерпретація результатів моделювання