Комунікації
Хоча ефективний обмін письмовою інформацією має переважне значення в організації, нам видається, що вичерпний аналіз такого роду обміну виходить за рамки. Те ж саме відноситься і до використання комп'ютера, як засобу комунікації. Керівник від 50-90% свого часу витрачає на розмови, тому ми виділяємо тут прямий міжособистісний обмін інформацією. Розуміння процесу міжособистісного обміну інформацією і методів удосконалення вміння спілкуватися повинно, сприятиме зростанню ефективності управлінської діяльності. Проте на додаток до міжособистісних контактів керуючий повинен мати уявлення про перешкоди на шляху обміну інформацією в організації та методів вдосконалення такого обміну.
Коли інформація рухається всередині організації вгору і вниз. Сенс повідомлень кілька спотворюється. Таке спотворення може бути обумовлено низкою причин. Свідоме перекручування інформації може мати місце, коли який-небудь керуючий не згоден з повідомленням.
Комунікаційні мережі
В організаціях, де зайнято більше двох чоловік, комунікаційні канали об'єднуються в так звані мережі, що зв'язують елементи управлінської структури в єдине ціле. І настільки ж багаторівневі, як вона сама. Вони поєднують у собі формальні і неформальні комунікаційні канали, як дублюючі, так і доповнюють один одного.
На практиці можна виділити три види комунікаційних мереж: відкриті, замкнуті і комбіновані. Відкритих рух команди або інформації може бути зупинено, тому що воно потрапляє у глухий кут, тобто до елементу структури управління, що знаходиться в кінці каналу. Вона так само може наткнутися на "посередника" або "контролера" (проміжна ланка в мережі комунікації), який з якихось причин цього руху перешкоджає (зупиняє, спотворює, направляє в інший бік) і якого не можна минути. У замкнутих мережах тупики та контролери або відсутні, або можуть бути обійдені. Комбіновані мережі поєднують в собі обидва принципи побудови і властиві більше великим багаторівневим організаціям.