Корпоративна система ММК
На ММК впроваджується нова корпоративна інформаційна система (КІС). Останнім часом про цю систему багато розмов і думок. Причому досить суперечливих: від захоплених до песимістичних. У корейській фірмі Posko на неї витратили 200 мільйонів доларів, оскільки вважають систему неодмінним атрибутом великої корпорації. А коли отримали результат, самі здивувалися-він у чотири рази перевищує витрати на систему. До останнього часу робота економічних, фінансових, виробничих служб базувалася на аналізі фактів виробництва, а найчастіше-постфактум. Далі знаються тільки причини події. А от як можна зробити, щоб не сталося? Це питання не стояло через відсутність інформації в повному обсязі. Система дозволяє зробити більш глибокий аналіз реально подій, що відбуваються. Це з одного боку. З іншого - люди, що володіють великим обсягом інтуїції та знань, - ті ж самі постачальники, лише висловлюють припущення, що і скільки потрібно для виробництва, куди і кому реалізовувати продукцію. І на основі припущень вони можуть будувати свою стратегію. Але вони не мають обсягом даних нормального комп'ютера, який може без втоми накопичувати знання і оперативно аналізувати їх. Відображення в старій системі АСУ "Замовлення" було по 13 ознакам кожного замовлення, а тепер по 22. Можливості зовсім інші. Системи світового маркетингу вже напрацьовані, а значить, відкривається можливість діяти за дуже багатьма напрямками, яке закладено в стандартній функціональності, для дотримання якої потрібно створити певну кількість відображень. Вони створювалися і раніше, але на паперових носіях, які мають властивість забуватися, підправляти. У КІС нічого неможливо підправити. Щоб внести зміни постфактум, потрібно пройти дуже складну офіційну процедуру змін, пояснивши, чому це сталося.
Щодня робота в системі у людини віднімає не більше двох годин. Причому він працює з тими ж цифрами, що й колись, оскільки багато напрямків носять суто локальний характер і формуються всередині тільки однієї служби. КІС дисциплінує людей, які повинні щодня залишати в ній слід про свою роботу, відображаючи реальні процеси, що відбуваються в компанії. Підприємство має кожен день знати ситуацію з формуванням собівартості, отриманням грошей, формуванням виробничого процесу як такого. Тому повинні постійно супроводжувати процес, день у день будувати криву благополуччя або неблагополуччя загальної обстановки на комбінаті. Це можливо при аналізі приміщення результатів підприємства по великій кількості напрямків. На основі отриманої інформації в системі отримують не тільки внутрішню інформацію про стан підприємства, але, наприклад, унікальну можливість вести діалог з федеральними органами влади. З'являється ще і можливість розмовляти однією мовою з усім світом. Немає жодного підприємства, на якому б сказали, що правила КІС занадто складні для виконання. Вона настільки проста, що з нею співпрацювати не складно, потрібно тільки знати правила гри і бути досить акуратним людиною. На 2000 користувачів створено близько 400 інструкцій. Для поліпшення роботи планується в ряді випадків ставити апарати, щоб зовсім не залежати від людського фактора: машина все сама розпізнає і переділить.
Скорочується час роботи з документами, відповідно збільшуються обороти в компанії, причому в неявному вигляді, але потім фіксується збільшення продуктивності праці, скорочуються запаси непотрібних матеріалів, скорочуються і ставляться перешкоди до замовлення непотрібних не потрібних деталей для проведення ремонтів.
КІС-це єдина машина-сервер, яка займається переробкою інформації. За обсягом це гардероб для однієї сім'ї. По суті - маленька машинка вартістю майже в мільйон доларів. А насправді дуже складне технологічне пристрій, який зберігає в собі такий обсяг інформації, який не можуть зберегти навіть сумарно 34000 трудящих.