Техніко-економічні показники діяльності підприємства
Політика у напрямку розширення ринків збуту націлена на розширення ринків збуту та задоволення потреб, поновлення автомобілів, що випускаються та їх відповідність до потреб якості Euro-1 та Euro-2.
Ємність ринку вантажних автомобілів КрАЗ складає більш ніж 8 тис. шт. на рік, що дуже важливо для перспектива розвитку ХК "АвтоКрАЗ".
В умовах антикризового управління організація збуту продукції на зовнішній ринок відіграє особливу роль. Для подолання кризових явищ на підприємстві та запобігання їх появі потрібна чітка орієнтація на збільшення частки власної продукції на знайомих ринках, а також завоювання нових ринків збуту. За умови додержання світових стандартів якості, продукція Компанії матиме можливість конкурувати із основними світовими виробниками вантажних автомобілів. Це забезпечить запобіганню кризових ситуацій, пов'язаних з недостатністю каналів збуту.
Переоцінка основних засобів була проведена в кінці 2008 року з метою визначення справедливої вартості активів, що відповідає їх ринковій вартості.
При переоцінці основних засобів використовувалися такі методичні підходи:
витратний метод, який визначає поточну вартість витрат на відновлення об’єкту оцінки з подальшим коригуванням їх на суму зносу;
порівняльний метод передбачає аналіз цін продажу і пропозиції аналогічного майна з відповідним коригуванням відміностей між об’єктом порівняння та об’єктом оцінки (у відповідності з Національним Стандартом №1);
доходний метод базується на принципі найбільш ефективного використання і очікування, у відповідності до яких вартість об’єкту оцінки визначається як поточна вартість очікуваного доходу від найбільш ефективного використання об’єкта оцінки, включаючи дохід від його можливого перепродажу (у відповідності з Національним Стандартом №1). Для проведення переоцінки на підприємство був залучений експерт - ЧП «Ескорт» (сертифікат суб’єкта оцінювальної діяльності ФДМУ №2891/04 від 26.11.2004 року).
Строки корисного використання основних засобів визначаються нормами амортизаційних відрахувань на всі групи основних засобів.
Фактичний діапазон строків корисного використання основних засобів на підприємстві більший, ніж передбачено за нормами (строки використання основних засобів вказані у розділі «Характеристика основних засобів виробничого призначення»). Це стало можливим завдяки систематичному обстеженню будівель, споруд і обладнання та своєчасному проведенню капітальних і поточних ремонтів. Крім того, більший строк корисного використання частини обладнання пояснюється його роботою на неповну потужність.
Виготовлення продукції(виконання робіт, надання послуг) здійснюється в процесі взаємодії праці людини та певних засобів виробництва. Останні за своїм матеріально-речовим змістом складають виробничі фонди підприємства, всю сукупність яких за властивими їм ознаками поділяють на основні та оборотні.
Основні фонди підприємства - це сукупність матеріально-речових цінностей, що діють у натуральній формі протягом тривалого періоду часу і втрачають свою цінність по частинах.
Відносно характеру участі основних фондів у процесі виробництва розрізняють виробничі та невиробничі фонди.
Виробничі основні фонди являють собою вартісний вираз засобів виробництва, Вони функціонують у сфері матеріального виробництва, приймають участь у виробничому процесі, зношуються поступово та переносять свою вартість на готову продукцію в процесі зношування. Групування основних фондів проводиться згідно класифікації, що затверджена чинним законодавством України із врахуванням можливих змін і доповнень.