Бюджет служби енергоменеджменту
Фінансування енергозбереження складається з рішення трьох питань:
.10.1 Оплата поточних витрат.
.10.1.1 Постійна складова витрат на енергозбереження складається з оплати праці персоналу, зайнятого в системі енергоменеджменту, преміальних за досягненні результати в енергозбереженні та інших витрат на освіту персоналу, на літературу и наочну агітацію.
.10.1.2 Об’єм цих витрат складає до 10 % от витрат підприємства на оплату енергоресурсів.
.10.2 Інвестиції в конкретні енергозберігаючі заходи.
.10.3 Облік та розподіл засобів, що зекономлені за рахунок енергозбереження.
.10.3.1 Облік витрачання енергоресурсів покладений на службу енергетичного менеджменту, а облік оплати - на фінансові підрозділи підприємства.
.10.3.2 В системі енергоменеджменту необхідно вести задачі обліку енергоресурсів, їх оплати та економії, а також розподілу зекономлених на енергоресурсах засобів в єдину систему. Це дозволить знати об’еми зекономлених засобів, не давши їм розчинитися в „загальному котлі“, що загалом зводить всі зусилля по створенню служби енергоменеджменту до нуля. Дозволить перевести поточні витрати енергоменеджменту та інвестиції в невеликі енергозберігаючі заходи на самофінансування, тобто здійснювати зі зекономлених засобів. З них же корисно виділяти частину засобів для інвестицій в розвиток тих підрозділів, успіхи яких в енергозбереженні найбільші.
.10.3.4 Бюджет служби енергоменеджмент складає тис. грн.
.11 Стимулювання служби енергоменеджменту
.11.1 Матеріальне стимулювання здійснюється згідно Положення про матеріальне стимулювання колективів і окремих працівників (назва підприємства) за економію паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), затвердженого (або прийнятого) 10.07.2000 р.
.11.2 Стимулювати слід саме результативну роботу в сфері енерго- та ресурсозбереження.
.11.3 Під час оцінювання ефективності роботи служб і виробничих підрозділів доцільно орієнтуватися на дотримання ними трудової, технологічної та планової дисципліни. перевищення планових показників, незважаючи на всю їхню привабливість, - не самоціль.
.11.4 У разі перевиконання планових показників слід сформувати фонд матеріального заохочення працівників підприємства, що досягли найкращих результатів у скороченні споживання енергетичних та інших ресурсів, а найперше - зменшення витрат за цими статтями видатків.
.11.5 У разі перевиконання планових показників щодо скорочення споживання паливно-енергетичних та інших ресурсів, а також витрат на їх придбання, частина зазначеного перевершення (стосовно планових показників) має направлятися до фонду матеріального заохочення. Величина цієї частини може складати половину від фактичної частки витрат на зарплату в структурі витрат на виробництво.
.11.6 Виплати з зазначеного фонду слід здійснювати 2 рази на рік. При цьому заохочувати необхідно саме працівників, що внесли найбільший особистий внесок.
.11.7 Матеріальне стимулювання за ефективне використання
енергоресурсів здійснюється шляхом преміювання працівників у межах
установленої частки вартості зекономлених ПЕР.
Заключні положення
2.12.1 У разі виявлення невідповідності якогось пункту положення реальному стану справ у служби енергетичного менеджменту керівником служби, співробітником або іншою особою, необхідно звернутися до
(служби персоналу, відділу кадрів, експертної комісії з положень і посадових інструкцій тощо) |
із заявкою на внесення змін і доповнень у положення.
.12.2 Внесена пропозиція розглядається підрозділом, зазначеним у п. 2.12.3 цього положення, протягом одного місяця від дня подачі заявки.
За результатами розгляду виноситься рішення:
прийняти зміни чи доповнення,
відправити на доопрацювання (із зазначенням терміну доопрацювання і виконавця),
відмовити у прийнятті внесеної пропозиції (у цьому випадку заявнику надсилається обґрунтована відмова в письмовому вигляді).