Рішення завдання автоматизації ТПП
Значні економічні перетворення останнього років торкнулися всі галузі промисловості без винятку, підприємства випробували входження в ринок, зменшення впливу ролі держави в економіці, розрив устояних кооперативних зв'язків, зміна умов господарювання, зникнення традиційних каналів і ринків збуту продукції, поява більше ефективних закордонних конкурентів, що триває процес зміни власників
На сучасному етапі економічного розвитку в діяльності машинобудівних і приладобудівних підприємств намітилися наступні важливі тенденції:
Відновлюються існуючі регіональні й міжнародні кооперативні зв'язки між підприємствами;
Налагоджуються й зміцнюють кооперативні зв'язки в рамках знову створених корпоративних і державних структур (холдингів, асоціацій міністерств, федеральних агентств і т.д.);
Оптимізація бізнесу в рамках корпоративних структур приводить до об'єднання допоміжних виробництв підприємств холдингу й до перекладу допоміжного виробництва на аутсорсинг;
Розробка й випуск продукції підприємств відбувається під впливом твердих вимог ринку до якості, собівартості й строкам виготовлення;
Підвищується індивідуалізація замовлень, у результаті чого росте й часто міняється номенклатура виробів, що випускають;
Власникам і менеджерам потрібна достовірна інформація про результати всієї діяльності підприємств для оперативного прийняття правильних управлінських рішень;
Замовники вимагають забезпечення логістичної підтримки й обслуговування продукції, що, аж до закінчення строку її використання.
Настільки кардинальні зміни відбиваються, у першу чергу, на основної складової діяльності машинобудівного й приладобудівного підприємства - проведенні НИОКР і підготовці виробництва. Від строків випуску, якості й точності відповідності вимогам замовників залежать обсяги реалізації зробленої продукції, а, отже, прибуток і майбутній розвиток підприємства.
Щоб висококваліфіковані інженерні кадри підприємств змогли максимально скоротити строки й вартість підготовки виробництва до випуску новим, затребуваним ринком продукції, необхідно надати їм високоефективний інструмент Природним виходом у даній ситуації бачиться автоматизація робочих місць конструктора й технолога. Але, як не дивно, повноцінного ефекту від такої розрізненої автоматизації праці не відбувається.
Взаємодія й паралельне виконання робіт можуть бути організовані тільки за умови створення усередині підприємства або групи підприємств єдиного інформаційного простору (ЄІП) даних про корпоративну продукцію. Як автоматизована система, націленої на рішення завдань організації й координації робіт інженерного персоналу і являється ядром ЄІП. на машинобудівних і приладобудівних підприємствах використають системи керування даними про виріб (Product Data Management. PDM) корпоративного рівня. Конструктори, технологи й інші фахівці не тільки одержують інформацію про виріб, але також і доповнюють її, формуючи состав виробу, що буде актуальним для різних служб підприємства. Надалі, після виготовлення виробу, інформація про нього буде використана сервісними підрозділами для планового обслуговування, замовником для конфігурування готової продукції під свої специфічні потреби, а інженерним составом для модернізації й виготовлення нового виробу на основі раніше спроектованого.
У результаті з'являється можливість управляти інформацією на всіх етапах життєвого циклу виробу (концепція Product Lifecycle Management PLM).
Сьогодні все чітко усвідомлюють необхідність переходу від автоматизації розрізнених робочих місць до комплексної автоматизації всіх підрозділів. Автоматизація підготовки виробництва, технології керування інженерними даними, життєвим циклом виробу - застава збільшення ефективності роботи підприємства, скорочення кількості помилок при проектуванні й запуску виробу у виробництво, ріст швидкості розробок. В остаточному підсумку - це джерело підвищення прибутковості роботи.
Автоматизація процесів підготовки виробництва приводить до підвищення продуктивності праці, оптимізації роботи різних служб підприємства, дозволяє значно підвищити швидкість й якість прийнятих рішень, виробити ефективну стратегію розвитку виробництва й підприємства в цілому.
Комплексна автоматизація технологічної підготовки виробництва (ТПП) на базі інформаційних технологій забезпечує:
скорочення строків підготовки виробництва за рахунок автоматизації етапів ТПП, паралельного виконання конструкторського й технологічного проектування;
оптимізацію витрат праці й засобів на виготовлення виробів.
Для автоматизації процесів ТПП АСКОН пропонує широкий спектр програмних продуктів, орієнтованих на їхнє використання фахівцями машинобудівних підприємств: технологами, конструкторами технологічного оснащення, розроблювачами керуючих програм для верстатів зі ЧПУ, інженерами по нормуванню праці й матеріальних витрат, фахівцями з реконструкції цехів підприємства.
У технологічній підготовці виробництва задіяні практично всі основні служби підприємства. Рух даних у єдиному інформаційному просторі (ЄІП) здійснюється між системами всіх класів: PDM (керування інженерними даними), ERP (керування підприємством), CAPP (технологічна підготовка виробництва), CAD (конструкторська підготовка виробництва) і т.д.