Заходи щодо удосконалення трудової мотивації персоналу підприємства
Трудова мотивація є однією з найбільш актуальних проблем, що мають місце у процесі трансформації економіки та формування нового якісного стану зайнятості, притаманного ринковим відносинам. Саме зміни у ставленні до трудової діяльності показують результативність перебудови форм власності господарювання і, зрештою, дієвість ринкових механізмів. Однак нова трудова мотивація, позначена прагненням людей до раціональної зайнятості, виробляється у ринкових умовах не автоматично, а лише за наявності цілої низки сприятливих обставин, особливо тих, що впливають на соціальне самопочуття .
Умови, в яких здійснюється трудова діяльність людини, є вагомим чинником, що впливає на працездатність людини, її працездатність, ефективність праці, кінцевий результат, а головне, на життя та здоров’я працівника.
Відповідно до інформації, вказаної у першому розділі даної роботи, можна запропонувати запровадження у філії «Володимир-Волинська ДЕД» програми по удосконаленню умов праці робітників.
Згідно з даною програмою необхідно звертати більше уваги на працівників, які працюють у шкідливих умовах праці. Для зниження та усунення шкідливої дії вібрації на виробництві необхідні:
ретельний догляд за обладнанням;
своєчасна заміна деталей, які зношуються за рахунок руху і тертя;
застосування вібропоглинаючих прокладок;
використання різних типів глушників;
усунення контактів фундаменту агрегату з фундаментами будівель;
можливість зміни технології;
заміна виробничих операцій, пов'язаних з шумами та вібрацією, безшумними виробничими процесами;
раціональне чергування періодів відпочинку і роботи при дії вібрації.
На підприємстві видача спецодягу відбувається, але не у достатній кількості. Це погіршує продуктивність праці людей, отже, необхідно підприємству більшу увагу приділяти даному питанню.
У зв’язку зі зменшенням кількості працівників, підприємству необхідно подумати про те як більш автоматизувати виробничий процес. Необхідно закупити деяке нове автоматизоване обладнання, яке б полегшило роботу працівникам та прискорило процес виконання послуг (наприклад, техніку по ремонту автодорожнього покриття та ін.).
Відомо, що мотивація праці, як і її стимулювання, має свою межу, досягнення якої не створює додаткових мотивів до праці. Кожен менеджер, який займається вирішенням проблем трудової мотивації, мусить виважено ставитися до визначення факторів мотивації, рівня мотивації та сили впливу мотиваційних факторів на відчуття самого працівника щодо його мотивованості.