Сучасний стан інформаційного ринку України
Інформаційний простір України, одним із чинників формування якого є інформаційний ринок, забезпечує умови для генерування знань, що набуває особливої актуальності на сучасному етапі розвитку економіки - економіки, що заснована на знаннях.
Інформаційний ринок виходить у нинішніх умовах на перший план, бо є одним із джерел постачання найважливіших ресурсів для сучасного етапу розвитку економіки - інформаційних, а також інформаційних продуктів, послуг та комунікацій для роботи з ними.
Україна повинна розвивати внутрішній інформаційний ринок, що дозволить послабити залежність від експорту та посилити стабільність розвитку економіки, а сильна внутрішня конкуренція активізуватиме діяльність суб'єктів інформаційного ринку.
Інноваційність, яка притаманна сучасному етапу розвитку економіки, забезпечується практично людським капіталом, а для його формування необхідні знання та інформація, тобто інформаційне забезпечення, високий рівень якого можливо забезпечити за наявності розвиненого інформаційного ринку, що не тільки надає самі інформаційні ресурси, а за допомогою інших об'єктів даного ринку сприяє й процесу забезпечення ними.
Роль інформації у матеріальному виробництві наразі значно підвищилася через активізацію інноваційної діяльності, в основі якої вона знаходиться як у «чистому» вигляді, так і у формі знань. Перехід до розширення інформаційного виробництва та реалізації інформаційної продукції і послуг змінює місце і перспективи країни в світовій економіці, забезпечує її технологічну незалежність, підвищує конкурентоспроможність, що й обумовлює актуальність формування та розвитку інформаційного ринку та загострює проблему інформаційного забезпечення сучасного етапу розвитку економіки.
Новий етап розвитку суспільства та його економічної складової, процеси формування та розвитку інформаційного ринку досліджували вчені С. Кулицький, Е. Петрова, І.І. Родіонов, В.А. Цвєткова, О. Чубукова, А. Чухно, С.Ф. Лазарєва, Л.С. Винарик. Формування національного інформаційного ринку розглядається не тільки як суттєвий чинник зростання міжнародного рейтингу України, а й як поштовх для розгортання підприємництва.
Об’єкт дослідження - інформаційний простір України.
Предмет дослідження - інформаційний ринок України в умовах євроінтеграції.
Мета дослідження - дослідити стан інформаційного ринку та рівень його розвитку в Україні, визначити її місце у світовому ринку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
) розглянути теоретичні аспекти інформаційного ринку;
) дослідити механізм функціонування інформаційного ринку;
) проаналізувати етапи та тенденції розвитку інформаційного ринку України;
) розглянути стан інформаційного ринку України;
) дослідити інтеграцію України у світовий інтеграційний простір.
Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел, синтез, порівняння, статистичний, прогнозування.
Теоретичні аспекти інформаційного ринку
- Поняття та структура інформаційного ринку
- Механізм функціонування інформаційного ринку
- Етапи та тенденції розвитку інформаційного ринку України
- Стан інформаційного ринку України
- Інтеграція України у світовий інформаційний простір