Характеристика кадрової політики підприємства
оцінювання керівників і фахівців щодо матриці, аналіз результатів якої дає змогу: виявити їх сильні і слабкі місця; створити на їх основі програми навчання для співробітників; виключити вади в знаннях від інженера до менеджера вищої ланки;
. Відновлення програм навчання робітників:
відпрацьовування автоматизму навичок виконання операцій;
виявлення об'єктивних і суб'єктивних факторів браку і відмови устаткування;
розробка планів організаційно-технічних заходів і програм навчання майстрів і робітників для зниження частки суб'єктивних факторів.
В основі організації кадрової роботи лежить плановість, науковість і комплексність. На ТзОВ «Волиньагропродукт» створена система кадрової роботи, що покликана забезпечувати науково обґрунтований підбір, навчання і виховання кадрів. Ця система формується з врахуванням конкретних умов виробництва, вимог науково-технічного прогресу, задач підвищення ефективності виробництва і якості праці. Вона виходить з необхідності підвищення творчої ініціативи і усестороннього розвитку особистості кожного члена трудового колективу підприємства, найбільш повного використання людського фактору з метою прискорення економічного та соціального розвитку трудового колективу підприємства.
Однією із важливих задач кадрової роботи на ТзОВ «Волиньагропродукт» є формування стабільного трудового колективу, здатного в умовах повного господарського розрахунку, самофінансування, на началах самоуправління досягати великих кінцевих результатів. Ця робота направлена на забезпечення відповідності кадрів зростаючим вимогам сучасного виробництва, розвиток у працівників відповідальності за вирішення задач підприємства, виховання кадрів на кращих трудових традиціях, а також на підвищення зацікавленості робітників в найбільшій продуктивності праці. Кадрова робота на підприємстві направлена на досягнення такого стану, при якому б кожен працівник дорожив би своїм робочим місцем.
З врахуванням кваліфікації та інтересів виробництва на підприємстві відбуваються переміщення працівників. Для цього відділом кадрів організована підготовка та перепідготовка кадрів. Відділ кадрів турбується про те, щоб на підприємстві були створені необхідні умови для сумісництва навчання з роботою і дотримувались пільги, передбачені діючим законодавством. ТзОВ «Волиньагропродукт» направляє працівників з їх згоди на навчання в середні спеціальні і вищі навчальні заклади. Підприємство також підтримує навчальні заклади в підготовці молоді до праці, до формування професійних інтересів.
До задач кадрової роботи на підприємстві входить проведення атестації керуючих працівників, спеціалістів та службовців, результати якої використовуються з метою забезпечення відповідності кадрів до зростаючих вимог.
Комплектування штату ТзОВ «Волиньагропродукт» ґрунтується на певних засадах. Зазначимо, що ТзОВ «Волиньагропродукт» - підприємство з повним хлібопекарським циклом, що накладає специфічні особливості при комплектуванні штату підприємства кваліфікованими працівниками.
На підприємстві діє система управління якістю, що визначає вимоги до освітнього і професійного рівня працівників заводу, а також Положення про порядок встановлення і підвищення розрядів робітником ТзОВ «Волиньагропродукт», розроблене з урахуванням вимог штатного розкладу, єдиної тарифно-кваліфікаційної системи, системи управління якістю і перспективи розвитку виробництва, а також державних законодавчих актів України.
Громадяни реалізують право на працю шляхом укладання трудового договору, який може бути: безстроковим (укладеним на невизначений термін); укладеним на певний строк, установлений за узгодженням сторін; укладеним на час виконання певної роботи.
На основі аналізу кадрового складу підрозділу, його відповідності штатному розкладу і виробничій програмі, з урахуванням прогнозованих змін в обліковому складі керівники структурних підрозділів підприємства складають повідомлення про наявність вільних робочих місць і вакантних посад і не пізніше 20 числа кожного місяця подають ці повідомлення до відділу управління кадрами.
На підставі повідомлень особи, уповноважені укладати трудовий договір, здійснюють прийом на роботу з метою комплектування штату.
Для укладання трудового договору громадянин, що виявив бажання працювати на підприємстві, має звернутися до заступника директора, начальника відділу управління кадрами чи його заступників. Після ознайомлення з документами і бесіди з особою, яка виявила бажання працевлаштуватися, заступник директора, начальник відділу управління кадрами чи його заступники пропонують людині роботу, що відповідає її освіті, професії (спеціальності), кваліфікації з урахуванням трудового стажу за фахом його попередньої діяльності, віку, досвіду і наявності вакантних робочих місць та посад на підприємстві. У разі неможливості надання роботи за спеціальність людині може бути запропонована робота, що вимагає зміни професії (спеціальності). Остаточне рішення про можливість прийняття на роботу за спеціальністю приймається після проходження медичного огляду, передбаченого чинним законодавством.