Перспективи розвитку підприємства
ТзОВ «Волиньагропродукт» у своїй діяльності пройшло всі стадії розвитку: від зародження до спаду.
Основними недоліками на підприємстві є:
· низька якість продукції порівняно із лідерами галузі;
· малий ринок збуту продукції;
· низький рівень рекламної діяльності;
· низький рівень використання потужностей;
· незадовільний фінансовий стан.
Основними труднощами є:
- несприятлива економічна ситуація в Україні, що ускладнює процес ведення успішного та стабільного бізнесу;
- недосконалість законодавства України (в тому числі податкового не дозволяє ефективно планувати платежі до бюджету в майбутньому);
- можливість нестабільності цін на сировину.
ТзОВ «Волиньагропродукт» діє на ринку хлібопекарського виробництва, який характеризується високим рівнем конкуренції, насамперед з боку підприємств-лідерів, які посилюють експансію на ринок. Крім того, за останній рік підприємства-«середняки» наростили виробництво на 50-70%. Що було спричинено насамперед внутрішніми перетвореннями в компаніях: формуванням менеджерських складів, розробкою та впровадженням інвестиційних планів, модернізацією виробництва, будівництвом нових цехів. Саме ривок середняків є однією з перешкод для розвитку небрендової продукції малих підприємств.
На даному етапі загальною корпоративною стратегією підприємства є стратегія виживання, її реалізація планується шляхом збільшення обсягів продажу (за рахунок створення та налагодження ефективної роботи власного відділу збуту, створення власної системи торгових агентів, утримання низької ціни на продукцію при вдосконаленій якості).
Підприємство планує на майбутнє збільшити асортимент продукції.
Необхідність створення нової продукції для постійного економічного розвитку зумовлена такими факторами:
нова продукція сприяє стабілізації обсягів збуту і витрат протягом року;
нові вироби дають змогу фірмі одержати більший прибуток і контролювати маркетингову програму;
зменшується залежність від одного товару або асортиментної групи;
досягається максимальна ефективність системи реалізації;
з'являється можливість раціонального використання відходів виробництва.
Фірма має бути готова до того, що деякі нові продукти не користуватимуться попитом внаслідок конкуренції і несподіваної зміни смаків споживачів. Упровадження нового товару - завжди ризик, тому потрібно враховувати, що ринок може відхилити створений товар, і мати можливість замінити цей виріб на інший і його маркетингову програму.
В період з 2011 по 2012 рр. підприємство планує збільшити частку ринку в Луцькому районі та закріпити свої позиції в м. Володимир-Волинський, смт. Маневичі, смт. Горохів. З цією метою укладені договори про співпрацю з мережею супермаркетів «Вопак», «Наш край», а також залучені до співпраці продовольчі магазини вказаних вище міст та навколишніх сіл.
Основну увагу в майбутніх перетвореннях ТзОВ «Волиньагропродукт» варто приділити внутрішнім змінам, оскільки правильна організація праці - один із головних чинників ефективної діяльності будь-якого підприємства.
Як показує світовий та вітчизняний досвід, найбільш вагомі та довгострокові конкурентні переваги виникають не від технічних нововведень. Будь-яке технічне рішення та інноваційні стратегії можуть бути швидко скопійовані конкурентами. Найбільш стійкі конкурентні переваги дає освоєння більш сучасних організаційних технологій.
На ТзОВ «Волиньагропродукт» існує досить застаріла організаційна структура, що є основною причиною неефективної діяльності підприємства.
Вдосконалення оргструктури варто здійснювати поступово та поетапно. Перед впровадженням організаційних змін необхідно провести роз’яснювальну роботу з персоналом, переконати у необхідності змін та залучити всіх працівників до обговорення даного питання, забезпечивши можливість вносити пропозиції з покращення існуючого стану підприємства.
На нашу думку, вдосконалення організаційної структури ТзОВ «Волинь-агропродукт» повинно передбачати насамперед введення нових підрозділів та служб, які сприятимуть ефективній діяльності підприємства, а саме: відділу маркетингу та відділу постачання, кадрову та диспетчерську служби.
Створення відділу маркетингу повинно перш за все сприяти підвищенню конкурентоспроможності продукції. До складу відділу маркетингу входитимуть начальник відділу маркетингу, менеджер з розвитку ринку та менеджер з рекламної діяльності. Діяльність даного підрозділу буде акцентуватися на: