Перспективи розвитку підприємства
- проведенні маркетингових досліджень з метою вивчення потреб та запитів споживачів;
- аналізі дій конкурентів та швидка реакція на них;
- розробці рекламної кампанії підприємства та засобів стимулювання збуту;
- внесення пропозицій по вдосконаленню продукції на основі постійного моніторингу змін смаків споживачів та новинок, які пропонують конкуренти.
Введення відділу постачання буде сприяти забезпеченню підприємства якісною сировиною, надасть ширші можливості вибору постачальників, налагодження ефективної співпраці з ними та пошуку нових партнерів. Кожен менеджер з постачання буде відповідати за певний напрямок роботи, а це в свою чергу дасть змогу здійснювати контроль за якістю сировини, що надходить на підприємство.
Служба диспетчерування буде представлена старшим диспетчером, в обов’язки якого входитимуть координація роботи усіх підрозділів та налагодження ефективної системи взаємодії між ними; вчасне реагування на порушення в роботі та швидке усунення даних недоліків. З цією метою службі диспетчерування варто провести наступну роботу:
1. Зібрати воєдино плани діяльності усіх підрозділів підприємства, перевірити їх відповідність на предмет неузгодженості дій і особливо - опору до нових ідей.
2. Звести пропозиції та плани усіх підрозділів у єдине ціле, вони повинні складати єдину систему, в якій усі елементи узгоджені в цілях та часі.
. Розробити систему оцінки та аналізу роботи кожного підрозділу; відповідальним за зведення результатів призначити відділ маркетингу.
. Скласти загальний бюджет, куди входять витрати за кожним напрямком, тобто розподіляється по бюджетах підрозділів.
. Провести детальний аналіз результатів роботи підприємства, визначення позитивних та негативних моментів роботи та розробка рекомендацій для подальших дій.
До складу кадрової служби будуть входити директор по персоналу та менеджер з персоналу.
Робота кадрової служби підприємства буде спрямовуватися на:
- забезпечення задоволеності працівниками своєю роботою;
- розроблення ефективних форм проведення навчання та атестації;
- запровадження ефективної системи мотивації;
- налагодження швидкої адаптації нових працівників;
- створення позитивного мікроклімату в колективі;
- зниження плинності кадрів.
Особливу увагу варто приділити існуючій системі мотивації персоналу, оскільки вона в першу чергу орієнтована на задоволення економічних потреб працівників. Варто розвивати соціальні та ідеологічні методи стимулювання.