Комплекс заходів щодо вдосконалення кадрової політики на підприємстві
Концепція управління підприємством повинна в повному обсязі зв’язувати всі підрозділи підприємства та орієнтувати їх на споживача. Основним тут має стати принцип верховенства споживача стосовно всіх процесів, з яких складається діяльність підприємств.
Робота над постійним підвищенням якості передбачатиме:
1. Фокусування всієї діяльності підприємства на потреби та побажання як зовнішніх, так і внутрішніх споживачів.
. Забезпечення можливості та реальної участі кожного у процесі досягнення головної мети - забезпечення потреб споживачів.
. Зосередження уваги на процесах, розглядаючи їх як оптимальну систему досягнення основної мети - максимізація цінності продукту як для споживача, так і для підприємства.
. Постійне та безперервне поліпшення якості продукції.
. В основу рішень підприємства повинні кластися тільки реальні факти, а не інтуїтивні передбачення або лише досвід працівників.
Загальне управління якістю дозволить знизити витрати підприємства та споживача. Найбільш ефективними заходами зменшення дефектності продукції є організація виробництва з постійним інспектуванням якості на кожному з його етапів.
Основною причиною виникнення дефектів виробництва на ТзОВ «Волиньагропродукт» є використання морально та фізично застарілого обладнання, тому підприємство планує проводити модернізацію існуючого та поступово виводити із дії застаріле обладнання, замінюючи його на нове.
Важливе значення для працівників має залучення їх до процесу управління. Чим більше поточної інформації про діяльність підприємства, про причини прийняття тих чи інших управлінських рішень отримує працівник, тим більш зрозумілою стає для нього його діяльність.
Делегування повноважень як фактор, що забезпечує участь працівника в управлінні, варто спрямувати на звільнення керівників від рутинної та повсякденної роботи, що дасть змогу приділяти більше уваги пошуку шляхів удосконалення підприємства, а працівників забезпечити можливістю брати участь в управлінні.
Всякого роду опитування, збори та інші подібні процедури, на яких персонал зможе сам приймати рішення про регулювання невиробничого життя підприємства (розпорядок дня, організація роботи їдальні, вибір місця та характеру проведення корпоративних заходів), забезпечать потребу в контролі, приналежності до групи, підвищать самооцінку, дозволять реалізовувати певні свої цінності.
Особливу увагу варто приділити формуванню організаційної культури на підприємстві. Керівники та працівники підприємства повинні усвідомити той вагомий факт, корпоративна культура не створює проблеми, а слугує ресурсом підприємства, тому необхідно розвивати її елементи (традиції, цінності, історію, символіку), які працюють на потребі в стабільності, потребі в приналежності до певної соціальної групи.
Цінності компанії показують у що вірить компанія; якої поведінки вона чекає від співробітників; якими є її безкомпромісні стандарти; якими є принципи взаємозв’язку з клієнтами, партнерами, конкурентами, державними органами.
Головні цінності підприємства: споживачі, працівники та імідж підприємства.
Для впровадження в дію запропонованих заходів буде використано організаційну технологію інтеграції підрозділів в інноваційному процесі, яка базується на паралельній роботі тісно співпрацюючих команд, що формуються із представників різних функціональних підрозділів.