Аналіз стимулювання персоналу на ЗАТ «Луга-Нова»
Основні правила оплати праці й преміювання закріплені “ Положенням про оплату праці працівників ЗАТ «Луга - Нова», всі знову прийняті на роботу співробітники в обов'язковому порядку ознайомлюються з даним Положенням.
Компанія веде політику гарантування стабільності стратегії оплати праці: забезпечує гарантований законом мінімальний розмір оплати праці, про введення нових і зміні встановлених умов оплати праці працівники сповіщаються не пізніше, ніж за 2 місяці.
Підприємство використає оплату праці як найважливіший засіб стимулювання сумлінної роботи. Індивідуальні заробітки працівників компаніі визначаються їх особистим трудовим внеском, якістю праці, результатами виробничо-господарської діяльності заводу й максимальним розміром не обмежуються. Як база використається тарифна стратегія оплати праці.
Заробітна плата працівників складається з:
посадового окладу,
доплат,
премій.
Заробітна плата виплачується в строки: 8 числа кожного місяця.
Тарифна частина заробітної плати формується в такий спосіб:посадові оклади керівникам, інженерно-технічним працівникам, фахівцям і службовцям установлюються генеральним директором компаніі на основі штатного розкладу відповідно до посади й кваліфікацією працівника.
При оплаті праці робітників застосовується:
погодинна оплата, відповідно до окладів, затверджених у штатному розкладі, розмір яких залежить від складності виконуваної роботи й тарифних розрядів;
відрядна оплата праці за фактично виконану роботу.
Розмір премії становить:
для робітників - 80% від окладу й відрядного заробітку;
для службовців - 80% посадового окладу;
для керівників вищої ланки управління - до 100% посадового окладу, згідно з укладеними договорами.
Працівники можуть бути повністю або частково позбавлені премії в наступних випадках:
невиконання або неналежне виконання трудових обов'язків,
передбачених посадовими або технічними інструкціями;
здійснення дисциплінарної провини;
заподіяння матеріального збитку заводу або нанесення шкоди його діловий репутації;
порушення технологічної дисципліни;
випуск бракованої продукції;
порушення правил техніки безпеки й охорони праці, а також правил протипожежної безпеки;
недотримання санітарного режиму цехів і територій - на 10% при оцінці "задовільно".
Конкретний розмір зниження премії визначається Генеральним директором компаніі (відносно робітників - начальниками цехів) і залежать від ваги провини або характеру виробничого недогляду а також їхніх наслідків.
Працівники повністю втрачають премії в наступних випадках:
здійснення прогулу;
поява на роботі в нетверезому стані, а також у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
роспиття спиртних напоїв на території заводу;
Повне або часткове позбавлення премії виробляється за той період, в якому був зроблений недогляд по роботі.
Преміювання робітників здійснюється згідно відпрацьованому в поточному місяці часу по табелі й розпоряджень начальників цехів. Преміювання керівників, фахівців і службовців виробляється авансом у поточному місяці, місяцем пізніше на підставі наказу Генерального директориа компаніі, у випадку наявних зауважень і порушень виробляються утримання. Працівникам, що не відробили повний календарний місяць при звільненні за власним бажанням, крім випадків звільнення на пенсію, а також при звільненні за прогул й інші порушення - премія за даний період не нараховується [69,c.403-406].
Проведений аналіз умов оплати праці й преміювання показує, що розмір заробітної плати співробітників підприємства поставлений у залежність від результатів їхньої трудової діяльності підприємства. За кожне порушення трудової дисципліни й технології виробництва до працівника застосовується санкція у вигляді позбавлення премії або її частин.
Об’єктом дослідження є компанія ЗАТ «Луга - Нова», м. Луганськ.
Компанія «Луга - Нова» є акціонерним товариством закритого типу (ЗАТ).
Сьогодні компанія «Луга - Нова» - один з найбільших національних виробників лікеро - водочної продукції ,якій сьогодні 17 років. У її склад входять 5 лікеро - водочних заводів ,розташованих у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську, Мукачево.
Компанія «Луга - Нова» займає одне із лідируючих місць на лікеро - водочному ринку України. За даними Держкомстату ,за підсумками 2011 року «Луга - Нова» займає 23,2% ринку алкогольних напоїв, 7,3% соків, 7,2% лимонадів.
Аналіз структури товарної продукції говорить про те,що з кожним роком, з 2009 по 2011,виторг всіх видів продукції, постійно зросав.