Інформація як основа управління
Комерційна інформація - адресно-реквізитні дані про галузі, підприємства і їх відповідальних співробітників (включаючи дані про напрямки діяльності, асортимент продукції, що випускається, ціни і т.п.). Джерела її - державні і цілий ряд недержавних організацій. Багато добірок комерційної інформації, пропоновані на інформаційному ринку як самостійні продукти, є вторинною переробкою інформації, що збирається різними державними структурами. Головним фактором, що визначає товарну цінність інформації, є повнота і точність (адекватність змінам, що відбуваються,) даних.
Інформація з комерційних пропозицій надходить від спеціалізованих фірм - інформаційних торгівельних посередників. У найпростіших випадках (наприклад, при дослідженнях ринку, що не припускають як невід'ємну частину негайної купівлі-продажу) досить тільки інформації про товари і ціни. У більшості ж комерційно значимих випадків потенційних продавців і покупців цікавлять ще й адресно-реквізитні відомості контрагентів, без яких контакт межу ними і, отже, угода просто не відбудуться. Сьогодні невід'ємною частиною послуг, зв'язаних з наданням такої інформації, стає можливість негайного укладання угоди за результатами пошуку/добору даних. Якість цієї супутньої послуги визначає успіх у цьому секторі інформаційного ринку.
Політичні, економічні, військові і т.п. новини, що цікавлять представників різних соціальних груп, зокрема, підприємців. Головним фактором успіху тут служить оперативність (завтрашні дані повинні бути опубліковані вчора), точність (відповідність фактам, відсутність перекручувань) і вірогідність прогнозної складової (купують лише ті прогнози, що збуваються).
Сектор юридичної (нормативної) інформації з підрозділами по видам законодавчих і підзаконних (відомчих) документів по різним аспектам господарської діяльності.
Загальногосподарські акти (цивільне, арбітражне, податкове право).
Акти, що регламентують окремі види діяльності (наприклад, зовнішньоекономічне, торговельне, банківське, біржову, ліцензування різних видів діяльності, митні проблеми, захист авторських прав і т.п. ).
Акти, що регламентують перетворення прав власності в перехідний період (приватизація засобів виробництва, землі і т.п.).
Нормативні і рекомендуючі документи по стандартизації, включаючи порядок сертифікації виробів, проблеми відповідальності за недотримання стандартів і проблеми, зв'язані зі збільшенням попиту на ті товари, якість яких сертифікована належним чином і т.п.
Головні фактори у всіх підрозділах даного сектора - це:
можливість одержати не тільки метаведомості (дані про зміст, і місцезнаходженні цікавих для споживача даних, наприклад, бібліографію), але і самі тексти відповідних актів, відстеження постачальниками даних численних змін, поповнень до змін і виправлень до доповнень; можливість одержати зведений документ, у який внесені всі діючі модифікації документа;
відстеження не тільки законодавчих, але і відомчих актів, що не доводяться до відомості тих, кого карають за їхнє порушення [15].
Сектор інформації для фахівців (бібліографія і першоджерела). Відмінність її від ділової і нормативної інформації, що відповідає на питання хто, що, де, коли і на яких умовах полягає в тому, що вона відповідає на питання навіщо, як і що буде, якщо і призначена не для підприємців і працівників комерційних служб, а для співробітників функціональних (у тому числі - інженерних і науково - дослідницьких ) служб.