Сутність, роль та методологічні основи менеджменту
Переходячи до основної частини бізнес-плану перевезень, слід зупинитися на розгляді транспортної галузі в цілому: аналізі ринку >, існуючого попиту і пропозиції на ньому, об'єму вантажних і пасажирських перевезень, їх сезонності; аналізу клієнтів і їх побажань, а також конкурентів і ризиків. Ці дані допоможуть скоректувати концепцію компанії.
У цій же частині бізнес-плану перевезень прораховується бюджет компанії, витрати на оренду приміщень і площ, рекламу, страхування, вирішення юридичних питань і відкриття бізнесу. Ці відомості зіставляються у фінансовому плані з прогнозом щодо майбутніх пасажиропотоків і прибутків.
Прогноз будується мінімум на три роки, протягом яких інвестор вже захоче повернути свої гроші і почати отримувати прибуток. Пункт про повернення вкладень - один з найважливіших в інвестиційному бізнес-плані. Це у своєму роді «цукерочка» для інвестора. Про неї ще раз можна нагадати в завершальної частині Вашого бізнес-плану перевезень, підводячи підсумки і переконуючи партнера у Вашій компетентності і професіоналізмі, які гарантують справі сприятливий результат.
Перевезення пасажирів автобусами залежно від режиму їх організації можуть бути:
- регулярні;
регулярні спеціальні;
нерегулярні.
Умови регулярних та регулярних спеціальних перевезень зазначаються у паспорті маршруту.
Правила організації регулярних перевезень.
Регулярні перевезення організовують відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (замовники регулярних перевезень) згідно з програмами розвитку автомобільного транспорту на відповідній території з метою задоволення потреби населення перевезеннях з урахуванням пропозицій громадян, підприємств, установ, організацій і перевізників.
Припинення перевезень за маршрутом проводиться згідно з рішенням його замовника, яке приймається не пізніше, ніж за 15 днів до припинення перевезень, а у разі настання обставин непереборної сили - невідкладно.
Правила організації регулярних спеціальних перевезень.
Регулярні спеціальні перевезення організовуються для перевезення працівників підприємств, установ та організацій, учнів, студентів, туристів, екскурсантів та інших організованих груп пасажирів.
Регулярні спеціальні перевезення здійснюються на підставі договору, згідно з яким перевізник надає підприємству, установі та організації, яка виступає замовником, послуги з перевезення організованої групи пасажирів за певним маршрутом і визначеним розкладом руху, протягом передбаченого договором строку.
Перевізник проводить стажування водіїв перед переведенням його на новий маршрут або на відмінну модель автобуса, видає паспорт маршруту із зазначенням схеми маршруту, графіка руху автобуса, графіка роботи та відпочинку водіїв.
Під час здійснення регулярних спеціальних перевезень пасажирський перевізник забезпечує в установленому законодавством порядку страхування пасажирів.
Правила організації нерегулярних перевезень.
Нерегулярні перевезення здійснюються на замовлення юридичної або фізичної особи як разові перевезення організованої групи пасажирів за визначеним маршрутом.
До нерегулярних перевезень належать:
туристично-екскурсійні;
весільні та святкові;
ритуальні;
одноразові перевезення до місць відпочинку;
інші перевезення.
У разі здійснення нерегулярних перевезень не дозволяється здійснення перевезень одним перевізником або одним транспортним засобом за одним маршрутом, або між тими самими пунктами частіше, ніж два рази на тиждень.
Під час здійснення нерегулярних перевезень водію забороняється проводити посадку та/або висадку пасажирів у не визначених договором місцях.
Передній трафарет автобуса повинен напис червоною фарбою «Нерегулярне перевезення».
У салоні автобуса розміщується інформація про перевізника та страховика із зазначенням найменування, адреси, номера телефону, страхової суми.
Під час здійснення нерегулярних перевезень водій повинен мати копію договору перевізника із замовником транспортних послуг і копію договору обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.
Таким чином, виділемо внутрішні причини розпаду бізнесу:
1. Зосередженість власника автомобільної компанії тільки на одному виді перевезень.
2. Відсутність розвитку компанії - збільшення автопарку, напрямків перевезень.
. Низький рівень менеджменту.
. Відмова власника в оренді автобусного парку на нерегулярні перевезення.
Зовнішні причини:
1. Сезоність перевезень.
2. Збільшення вартості бензину.
. Нестабільна економіка.
. Велике податкове навантаження на власників бізнесу.