Розробка принципових засад управління розвитком підприємства
Насамперед для розробки адекватного плану дій потрібно дати прагматичну оцінку поточному стану справ торгівельного центру. Початок широкої програми реструктуризації з аудиту, покликаний, передусім, визначити основні "групи ризику" та потребує повної об'єктивності.
Комплексний підхід до реструктуризації передбачає розробку індивідуальних для кожного торгівельних центрів заходів за трьома напрямами. Згідно з етапом 2 - фінансовим, операційним та стратегічним. Він охоплює найважливіші аспекти діяльності торгівельних центрів та формує заходи, спрямованої на отримання ефекту в коротко- та довготермінові періоди.
Застосування комплексного підходу (включаючи операційну, стратегічну та фінансову реструктуризацію) покращує потенціал для збільшення доходів торгівельних центрів вже у середньотерміновій перспективі.
Ускладнення форматів роздрібної торгівлі зумовило потребу впровадження нових методологічних платформ управління розвитком, серед яких у вітчизняній роздрібній торгівлі активно впроваджують оргпроектування, реструктуризацію, реорганізацію, реінжиніринг, аутсорсинг, бенчмаркінг. Дослідження розвитку найбільших торговельних мереж України, які орієнтуються в своїй діяльності на методологію управління розвитком, підтвердило своєчасність та економічну доцільність використання методів реструктуризації, реорганізації, реінжинірингу.
Отже, в плані розвитку торгівельного центру ТОВ «Ветта» слід додержуватись наступної моделі перетворень торгівельного центру спрямованих на коротко- та довготермінові результати, а саме: підвищити продуктивність шляхом оптимізації процесів у магазинах, передбачити покращення логістичної системи підприємства, провести удосконалення управлінням персоналу на підприємстві.