Оцінка системи мотивації персоналу ПАТ КБ «ПриватБанк»
У вільний від роботи час (наприклад, після роботи) кожен працівник ПриватБанку повинен здати відповідну кількість тестів онлайн. Це дає можливість підвищити рівень теоретичних знань.
Щоб здати тести на хорошу оцінку, працівники повинні вчитися у свій час по onlinе програмі «Прометей». СДО (що означає «система дистанційного навчання») - один з форматів навчання співробітників. Програма навчання складається з блоків:
- Ключові тести - це тести, які є обов'язковими для підтвердження Вашій кваліфікації. Ключові тести «прив'язані» до займаної Вами в банку посади. Їх кількість і зміст істотно відрізняються залежно від Напряму. Виконання нормативу по ключових тестах відображується в кадрових наказах (наприклад, відпустка) і впливає на рішення керівника про переміщення на посаді, зміні категорії і так далі.
- Інструментальні тести - це тести, рекомендовані до вивчення на цій посаді, але не включені в обов'язковий норматив.
- Тренінги, рекомендовані конкретному співробітникові для виконання його функцій
Програма навчання оновлюється один раз в рік. Екзаменаційний тест складається з 10 - 20 питань, на які відводиться відповідно від 10 до 20 хвилин часу.
За результатами тренінгів працівники отримують оцінки, які можуть впливати на їх зарплату, кар'єрний зріст та подальше навчання. У ПриватБанку визнають, що часто готують кадри для інших банків. Однак політика банку як і раніше направлена на прийом студентів та вирощування своїх кадрів.
Аналізуючи ці методи мотивації можна сказати, що вони є досить цікавими та ефективними. Але не дивлячись на це, у банку високий темп текучості кадрів, особливо на низьких посадах.
Ще однією із проблем роботи з персоналом є низька зацікавленість рядових співробітників в розвитку банку. Необхідно більш широко розглянути діючу систему мотивації та виявити що потрібно робити, щоб персонал став зацікавлений не лише у власному розвитку, але ще й в розвитку банку.
Саме тому необхідно розглянути причини чому працівники незадоволені роботою в ПАТ КБ «ПриватБанк», стають менш ефективніше працювати і що впливає на їх рішення звільниться.
Аналіз кадрових агентств проведений менеджерами з персоналу у проблемі мотивації персоналу показав, які чинники виявляються найбільш мотивуючими, коли люди обдумують пропозицію про нову роботу. Розглянемо найголовніші чинники мотивації, це:
- Заробітна плата
- Цікава робота
- Можливість кар’єрного росту
- Імідж компанії
- Умови праці
- Колектив
У ПриватБанку є спеціальні анкети розроблені для працівників, які рішили звільнитися, у цій анкеті працівники оцінюють те, як їм працювалося у банку, що їм подобалось у роботі, чим незадоволені та які фактори змусили їх звільнитися. На мою думку цей процес звільнення є важливим для банку, щоб переглянути систему управління персоналом та інші чинники які впливають на ефективну роботу працівників, та визначити від чого залежить текучість кадрів. Аналіз причин звільнення персоналу показав, що найголовнішими причинами звільнення є:
- Незадоволення рівнем доходу - 30%
- Недостатньо умов для кар’єрного зростання на деяких посадах -23%
- Робота стала рутиною - 16%
- Незадоволення соціальними гарантіями - 10%
- Не подобається керівник - 8%
- Не подобається колектив - 5%
- Зміна сфери діяльності - 5%
- Інше - 3%
Як бачимо, найголовнішою причиною звільнення є незадоволення рівнем доходу.
Згідно з дослідженням проведеним журналом «Дело» було з'ясовано які фінансові установи витрачають на своїх співробітників більше всіх. До витрат банку на персонал входить не тільки оплата праці працівника, але і витрати на його навчання (тренінги, семінари, майстер-класи, електронні курси, спеціальні навчальні програми і т.д.). Як показали данні дослідження рівень витрат на працівників «ПриватБанк» у порівнянні з «ОТП Банк», на 47 % менше. «ОТП Банк» займає перше місце серед банків за рівнем витрат на персонал, «ПриватБанк» - восьме місце.
Аналізуючи ці всі показники необхідно ПАТ КБ «ПриватБанк перш за все переглянути діючу систему мотивації, та можливо запропонувати для своїх працівників більш цікаву на думку персоналу систему мотивації, використовуючи сучасні методи мотивації. Це допоможе зменшити текучість та підвищити зацікавленість працівників в розвитку банку.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ СИСТЕМИ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» З УРАХУВАННЯМ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ