Профіль діяльності підприємства ТОВ «Центрумікс Трейд»
За останні 10 років ювелірній галузі України характерна стабільна тенденція до зростання (в середньому 12-17% приросту). За підрахунками експертів, сумарний дохід ювелірних підприємств за 2010 рік досяг 8,5 млрд. гривень. Відповідно чисельність вітчизняних та зарубіжних підприємств на ринку також зросла. За результатами проведених досліджень та регулярного моніторингу ринку, ювелірна галузь України нараховує більше 1 тисячі виробників регіонального, національного та міжнародного рівнів. Однак, навіть за умови посиленої інтенсивності конкурентної боротьби лідери галузі залишаються незмінними вже тривалий час. Так, майже 70 компаній контролюють більше 80% ювелірного ринку.
Стабільний розвиток вітчизняної ювелірної промисловості забезпечували декілька факторів, а саме:
· захищеність внутрішнього ринку високими митами;
· скасування 55% акцизного збору;
· збільшення попиту населення на ювелірні вироби;
· підвищення експортного потенціалу галузі.
При цьому, необхідно відмітити, що за сучасних умов виникають нові зовнішні загрози для діяльності вітчизняних підприємств:
· зростання зацікавленості іноземних виробників українським ринком;
· вступ України в СОТ, що зменшило вхідні бар’єри для імпорту;
· підвищення частки контрабанди з країн Азії;
· світова фінансово-економічна криза;
· посилення податкового навантаження та безліч інших.
Основну загрозу для вітчизняної промисловості становлять російські конкуренти, які на відміну від імпортерів західних ювелірних брендів, працюють переважно в тій же ціновій категорії, де сконцентровані українські виробники. Більше того, вони мають значну конкурентну перевагу - потужну сировинну базу (золото, алмази, інші дорогоцінні й напівкоштовні камені).
Необхідно додати, що за останні роки ювелірна галузь України поступово збільшує власний експортний потенціал. Так, ще в 2008 році експорт не був стратегічним напрямком у розвитку ювелірної галузі, а був скоріше питанням іміджу окремої компанії. З кожним роком експорт вітчизняної ювелірної промисловості збільшувався як в абсолютному значенні, так і відносно обсягів виробництва (рис. 2.1.2).
Значна частина українського експорту спрямована на російський ринок, що значною мірою пов’язано із взаємозалежністю вітчизняних виробників та російських постачальників сировини.
Лідерами галузі за обсягами виробництва та реалізації ювелірних виробів досить тривалий час залишаються ВАТ «Київський ювелірний завод», ПП «Південь-золото», ГП «Львівський державний ювелірний завод», ПП «Золотой век» та ТОВ «Ювелірний завод «Багет». По регіонах перше місце за обсягами реалізації традиційно займає київська область, однак не набагато відстає від лідера харківська (рис. 2.1.3):
Рисунок 2.1.3 Структура ювелірної галузі за регіонами
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центрумікс Трейд» існує на ринку товарів та послуг України з 12 жовтня 1999 року. Діяльність підприємства зосереджена переважно в київській області, а тому основними конкурентами є: ВАТ «Київський ювелірний завод», ПП «Заріна», ПП «Золотой век», ЗАТ «Білоцерківський ювелірний завод», ТОВ «Гаразд», ТОВ «Гемма», ТОВ «Ювелірний завод «Багет» та безліч інших. Необхідно відмітити, що київський регіон залишається найбільш насиченим, а тому конкуренти є найпотужнішими учасниками ринку. Так, з п’яти лідерів галузі троє представлені в Києві.
Загалом, ТОВ «Центрумікс Трейд» не зосереджує діяльність на конкретній споживчій ніші, а виготовляє і реалізовує різноманітні ювелірні вироби майже за всіма споживчими категоріями. Так, місією товариства є задоволення потреб населення в якісних ювелірних виробах і надання професійних послуг з лагодження, реставрації та розробки дизайну прикрас.
Відповідно до місії та ухваленого статуту підприємства основними видами діяльності є:
· виробництво ювелірних виробів з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням;