Характеристика системи показників організаційного розвитку підприємства
Спроможність підприємства своєчасно та у повному обсязі здійснювати розрахунки по зовнішнім зобов’язанням характеризують показники ліквідності. Із таблиці видно, що показники абсолютної ліквідності на протязі всіх перелічених періодів (0,13 , 0,14 та 0,12) не відповідає межі оптимального значення (0,2-1). Виходячи з цього можна говорити про неспроможність підприємства розраховуватись за короткостроковими зобов’язаннями в найближчий час.
Коефіцієнт поточної ліквідності, навпаки, у 2008 та 2009 рр. у трьох перших кварталах мав задовільний рівень - 1,02, що визначало можливість підприємства покривати короткострокові зобов’язання за рахунок всіх обігових коштів. 2010 рік характеризується зменшенням цього показника до 0,9 (вийшло за межі оптимальності) в наслідок скорочення обсягу обігових активів та підвищення суми поточних зобов’язань.
Щодо коефіцієнту маневреності, то значення цього показника є незадовільним на протязі всіх аналізуємих періодів, коли він склав відповідно 0,016, 0,03 та 0,005. Незначна частка власних обігових активів фірми у загальному їх обсязі унеможливлює швидку реакцію організації на зміни кон’юнктури ринку та показує низький рівень гнучкості використання власних коштів.
Коефіцієнт фінансування свідчить про велику частку позикових коштів у формуванні обігових активів підприємства. За 2010 р показник коефіцієнта склав 0,85, що на 0,02 нижче ніж у 2009 р. та на 0,07 ніж у 2008 р. Тобто у 2010 році відбулось підвищення фінансової стійкості ТОВ ’’Колір-Плюс’’. Це обумовлено зростанням власного капіталу за рахунок придбання основних засобів. Цей висновок підтверджує також і коефіцієнт покриття боргу, значення якого на протязі аналізуємих періодів зростало (0,06 , 0,12 та 0,18). Тому можна говорити, що при необхідності повернення позик фірма має достатній обсяг власних ресурсів.
Недивлячись на це, спостерігається негативна тенденція скорочення оборотності власного капіталу (ВК), яка у досліджувані періоди склала 123,6 разів, 67,1 та 52,9 разів, тобто за 2010 р вона знизилась на 14,2 рази ніж у 2009 році та на 70,7 рази ніж у 2008.
Разом з цим оборотність загальної суми активів поступово зростала з 6,7 у 2008р. до 8,7 раз у 2010. Таке прискорення швидкості обертання загальної суми активів надає підставу говорити про підвищення ефективності використання фірмою своїх ресурсів.
Тож, проведений аналіз господарської діяльності ТОВ “Колір-Плюс” показав деякі позитивні тенденції, але вони є досить не високі та повільні у підвищенні ефективності діяльності підприємства. Загалом фінансовий стан “Колір-Плюс” можна охарактеризувати як незадовільний, про що говорить зниження показників рентабельності та ліквідності, а також висока частка в структурі капіталу фірми позикових коштів. Таким чином, визначення стану і тенденцій економіко-організаційного розвитку підприємства дає підстави для пошуку резервів підвищення рівня його потенціалу.